Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Продаж порту "Чорноморськ" Hutchison Ports призведе до масових скорочень, - глава профспілки Бризгалов

10 мая 2017 15:41:30

За його словами, на перших шести причалах порту, до яких сьогодні "прицінюється" Hutchison Ports, працює близько тисячі портовиків, а іноземна компанія готова працевлаштувати не більше 150 осіб.


Трудовий колектив порту "Чорноморськ" виступив проти передачі потужностей підприємства гонконгській компанії Hutchison Ports, бо це призведе до масових скорочень і є незаконним.

Про це заявив голова профспілкового комітету порту "Чорноморськ" Сергій Бризгалов.

"Зараз майже всі контейнерні термінали повністю або частково автоматизовані. І Hutchison Ports для роботи потрібні максимум 150 осіб. Решту компанія не завантажить роботою, бо в Україні немає сьогодні ринку контейнерних перевезень... Я ще 7 листопада 2016 року говорив заступнику міністра (інфраструктури) Надії Казначеєвій, що на тих умовах, які ми можемо запропонувати, Hutchison Ports не візьме цей комплекс із першого причалу по шостий", - заявив Бризгалов.

У разі масових звільнень працівників, попереджає голова профспілкового комітету, портовики мають намір відстоювати свої законні права.

"Тисячі наших людей, які пов'язали своє життя з портом, будуть викинуті на вулицю. Що ви накажете зробити: віддати порт Hutchison Ports, а людей залишити без роботи? Ми проти цього", - зазначив Бризгалов.

Він також нагадав, що влітку 2015 року держава зобов'язалася захищати інтереси трудового колективу. Тому передача причалів гонконгській компанії буде заблоковано в судах.

"Ще 17 червня 2013 року відбулася конференція трудового колективу, яка затвердила програму розвитку порту. У ній були прописані умови, при яких трудовий колектив погоджується на реформування. Це рішення затверджене наказом №302 Міністерства інфраструктури 4 серпня 2015 року. Програма чітко передбачає, що всі робочі місця, існуючі на момент передачі інвестору, мають бути збережені. Зарплата людей не може знижуватися", - зазначив Бризгалов.

На думку профспілкового лідера, у Hutchison Ports в Україні немає перспектив. Прихід до України не вигідний самій міжнародній компанії.

"Якщо сісти за стіл і говорити професійною мовою, то розмова про Hutchison Ports у порту "Чорноморськ" закінчиться через 15 хвилин. Це політична заява на рівні поїзда "Шовковий шлях". Уже півтора роки минуло. Де цей "Шовковий шлях"? У Hutchison Ports немає потужностей завантажити цей потужний комплекс. Компанії наразі вистачило б території контейнерного терміналу", - зазначив Бризгалов.

Як повідомлялося, в грудні 2016 року гонконгська компанія Hutchison Ports підписала меморандум про взаєморозуміння з ДП "Морський торговельний порт "Чорноморськ". Компанія цікавиться розвитком і управлінням контейнерними терміналами на територіях 1-6 причалів. Президент України Петро Порошенко під час офіційного візиту до Великої Британії у квітні 2017 року заявив, що Hutchison Ports планує вийти на ринок вітчизняних морських контейнерних перевезень найближчим часом.
Джерело: http://ua.censor.net.ua/n439121

Просмотров: 1400

Автор: Морские бизнес-новости Украины

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
20 марта 2018

Суховантаж Berg повторно затонув біля окупованої Феодосії

05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

Николаев
05 апреля 2018

Затриманий на хабарі екс-керівник НСЗ Петров оскаржує свій арешт

03 апреля 2018

На заводі Новинського ремонтують земснаряд, що здійснював днопоглиблення в порту Южний

26 марта 2018

Миколаївський порт за два місяці збільшив перевалку вантажів на 5,9%

26 марта 2018

СБУ затримала на хабарі екс-керівника МСЗ

Одесса
18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

28 марта 2018

Під Одесою блокували "невідомо чий" танкер, що ходив в Росію: моряки скаржаться, що не можуть зійти на берег

06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін