Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Мінінфраструктури і АМПУ запроваджують Морське єдине вікно.

09 октября 2017 12:18:20

Ця інформсистема, як вважають в МІУ, дозволить впорядковано збирати й аналізувати дані про судна, що заходять в українські порти


Мінінфраструктури розробило проект постанови Кабміну про Морське єдине вікно. Це буде інформсистема, яка дозволить впорядковано збирати й аналізувати дані про судна, що заходять в українські порти, з доступом до них органів доходів і зборів країни.

Передбачається, що єдине вікно дозволить виконавчої влади краще взаємодіяти в частині здійснення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів держконтролю.

Морське єдине вікно запровадить Адміністрація морпортів України (АМПУ), а інформсистеми електронної взаємодії з ним - учасники портового співтовариства спільно або окремо. Під терміном "портове співтовариство" розуміється два або більше суб'єкта господарювання, які працюють в морпорту; органи державної влади, відповідальні за різні види контролю; агенти, експедитори тощо суб'єкти.

Відносно контрольних процедур передбачається уточнити принцип мовчазної згоди - якщо орган влади у встановлений строк не видав негативних приписів, то контроль вважається пройденим.

"При здійсненні відповідного виду контролю в пунктах пропуску для міжнародного морського сполучення за умови відсутності заперечень з боку держорганів, уповноважених здійснювати відповідні види контролю в пунктах пропуску через держкордон, після закінчення часу, встановленого технологічною схемою пропуску через держкордон осіб, транспортних засобів і товарів, позитивне рішення про результати здійснення контролю вважається прийнятим ", - так буде звучати норма в Типової технологічної схеми пропуску через осграніцу осіб, авто-, водних, ж / д і повітряних транспортних засобів та товарів, що переміщуються ними.

Зараз принцип мовчазної згоди в документі виписано більш широко.

У пояснювальній записці до проекту постанови Кабміну йдеться, що хоча Інформсистема портового співтовариства (ІСПС) і впроваджена з 2013 року в портах під гаслом "Єдине вікно - локальне рішення", однак на практиці її функціонування не відповідає заявленим цілям.

Крім того, ІСПС зараз суперечить законодавству України, так як веде цю систему приватна компанія, довільно збирає плату за доступ до неї.

"Отримавши 100% монополію на цей вид послуг приватна компанія встановлює самостійно тариф, який зараз становить 98,1 гривень з ПДВ за одиницю виміру - контейнер. До теперішнього часу обґрунтування чому оплата здійснюється за контейнер, а не за документ (оскільки для обробки подається саме документ), отримати не вдалося. Експедитори, які не погоджуються - отримують повідомлення від постачальника послуг про відключення, після чого відключаються від доступу до ІСПС. отримати саме таку послугу в іншого суб'єкта неможливо ", - йдеться в по пояснювальною запискою.

В МІУ наводять приклад, що витрати транспортно-експедиторських організацій тільки в Одеському морпорту на оплату доступу до ІСПС в період з 1 січня 2017 року по 21 серпня 2017 року склали 12,831 млн гривень з ПДВ.

В цілому, в міністерстві констатують, що "станом на сьогодні в Україні не реалізовано принцип" єдиного вікна "при наданні послуг сфери морських портів України".

Обговорення проекту постанови Кабміну про впровадження Морського єдиного вікна завершується 12 жовтня. Взяти в ньому участь можна на сайті Мінінфраструктури.

За матеріалами ЦТС

Просмотров: 397

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

13 февраля 2018

Уряд РФ доручить Росгвардії затримання суден в районі Керченського мосту

Николаев
15 марта 2018

В будівлі мерії питання про виділення землі для АМПУ закрите - в.о. міського голови

15 марта 2018

Відбувся перший тур виборів ректора НУК ім. Адмірала Макарова

15 марта 2018

Миколаївська ОДА заявила, що міськрада отримає землі геріатричного пансіонату під нове кладовище, якщо віддасть гектари під автонакопичувач АМПУ

07 марта 2018

У ВМС України заявили про співробітництво з Миколаївським суднозаводом у будівництві бойового флоту

Одесса
06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

09 февраля 2018

Рада Одеського порту готує звернення у зв'язку з затримками суден

29 января 2018

В АМПУ підвердили, що сьогоднішній обшук пов'язаний з підозрою у змові екс-керівництва в інтересах ТОВ „Техморгідрострой“

Херсон
01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін

12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень