Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Танзанія заборонила реєстрацію іноземних суден під своїм прапором

29 января 2018 10:48:01

Відносно більш як 400 суден, які вже ходять під прапором країни, буде проведено розслідування.


Танзанія тимчасово заборонила реєстрацію іноземних суден під своїм прапором. Відносно більш ніж 400 суден, які вже ходять під прапором країни, буде проведено розслідування. Реєстрація двох останніх іноземних судів під прапором Танзанії анульована.

Про жорсткі заходи щодо танзанійських «підпрапорники» заявив президент Танзанії Джон Магуфулі 19 січня 2018 року - повідомляє "Работник моря". Заборону на реєстрацію президент країни пояснив тим, що тільки за останній час п'ять іноземних суден, що працюють під прапором Танзанії, були затримані в різних районах світового океану з нелегальними вантажами наркотиків і зброї. Також відомо, що на протязі декількох років влади Занзібару (автономний регіон Танзанії) дозволяли судам з Північної Кореї і Ірану ходити під прапором Танзанії. Такі дії є незаконними, оскільки суперечать санкцій ООН проти згаданих країн.

У зв'язку зі сформованою ситуацією ті судна, які вже ходять під прапором Танзанії, пройдуть перевірку на причетність до злочинної діяльності. «Я наполягаю на ретельному розслідуванні щодо 470 іноземних судів, які зараз працюють під прапором Танзанії, - сказав президент країни. - Я вважаю неприпустимим підрив іміджу цілої країни на догоду інтересам окремих людей ». Влада Танзанії планують зняти заборону тільки після того, як буде кардинально перетворена сама система реєстрації під прапором країни.

На сьогоднішній день реєстрація під прапором Танзанії часто використовується для доставки нелегальних вантажів, оформлення страховки на вантажі та інших операцій в обхід уваги ООН та інших міжнародних організацій. Так, пресі стало відомо, що ще в 2012 році якась судноплавна компанія з головним офісом в Дубаї без відома й схвалення Танзанії перевела під прапор цієї країни 36 іранських танкерів, а через якийсь час, після розслідування, перереєстровувала їх. 6 січня 2018 року грецька берегова охорона затримала йшов під прапором Танзанії суховантаж, який перевозив партію вибухівки. Судячи з усього, вантаж призначався для одержувача в воюючою Лівії. У грудні 2017 року ВМС Нідерландів затримали торгове судно під прапором Танзанії, яке перевозило 1,6 тонни кокаїну.

Танзанія займає передостаннє місце в чорному списку країн Паризького меморандуму і перше місце в списку країн, судам яких заборонено входити в порти Паризького меморандуму. В даний час під забороною опинилися 17 суден під прапором Танзанії з 90 судів, яким заборонено відвідувати країни Паризького меморандуму. На суднах під прапором Танзанії працює багато українських моряків. Не так давно в центрі уваги профільних ресурсів виявився суховантаж Starshina Derov N.G, екіпаж якого був доставлений на арештоване судно і залишався там без продуктів і грошей на протязі чотирьох місяців. Тільки після втручання дипломатичних служб українські моряки змогли покинути судно і повернутися додому. Starshina Derov N.G ходить під прапором Танзанії. Протягом чотирьох місяців держава прапора, яке в разі неспроможності судновласника несе відповідальність за судно і екіпаж, не відреагувало ні на один з численних запитів.

В Паризький меморандум (Paris MoU) входить 25 держав. Їх уряди зобов'язуються підтримувати ефективну систему контролю суден державою порту. Будь-яке іноземне судно, яке заходить у порт або знаходиться на рейді в його акваторії, має відповідати вимогам міжнародних конвенцій (Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі SOLAS 74, Міжнародної конвенції щодо запобігання забрудненню із суден MARPOL 73/78, Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року ПДНВ-STCW з манільського поправками). У портах країн, що підписали Паризький меморандум, щороку проводиться понад 18 тисяч перевірок на борту іноземних суден. До білого списку Paris MoU входять держави з низькою кількістю арештів суден. За підсумками 2017 року через 73 увійшли до загального переліку держав порту 42 були включені в білий список, 12 в чорний, 19 потрапили до сірого списку.

Просмотров: 345

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

16 мая 2018

Окупанти в Криму порушили справу проти капітана українського риболовецького судна

04 мая 2018

Окупанти переносять строки запуску вантажного транспорту по Керченському мосту

Николаев
23 мая 2018

Миколаївська ОДА підписала меморандум зі стивідорною компанією «Ольвія» та бельгійсько-голландським портом «North Sea Port»

16 мая 2018

Справу екс-першого заступника директора морпорту «Октябрьск» передано до суду

10 мая 2018

У Миколаєві помер суднобудівник, екс-керівник двох суднозаводів Ігор Овдієнко

04 мая 2018

Голова Нацполіції прокоментував обшуки на "Ніка-Тері"

Одесса
18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

03 мая 2018

Голова Одеської ОДА хоче переконати порти не приймати зерновози з перевантаженням для збереження доріг

18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін