Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

У сирійському порту через борги судновласника "застрягли" 10 українських моряків

04 января 2018 11:30:00

Загальна заборгованість із заробітної плати перед екіпажем вже перейшла за 50 000 грн. Саме судно без вантажу і все ще не полишає меж порту.


В охопленій війною Сирії в порту Тартус на заарештованому судні "застрягли" 10 українських моряків, які не можуть повернутися до батьківщину через борги судновласника.

Як розповіли у фонді "Ассоль", 4 місяці тому 10 українських моряків торгового флоту при посередництві підприємства «Альянс навигейшн» (Херсон) уклали контракт з турецьким суднодержателем і відправилися, як вони обіцяли, до Лівану на борту судна.

Однак місце посадки на судно виявилося насправді Сирією, яка з 2011 року знаходиться в стані громадянської війни. До того ж капітан порту Тартус за їхнім приїздом  зібрав у моряків паспорти та документи, для того, щоб за словами місцевого чиновника "вони сиділи на борту і не вешталися де попало". 

Як виявилося згодом, українці змінюють місцевих моряків, які майже 2 роки не бачили зарплати. Саме судно - «Starshina Derov NG», колишній Волго-Балт 163, 1972 (!) року будівництва, знаходиться в жахному технічному стані і з забороною на заходи країни в Паризькому меморандума. Крім того, судно, і судновласник перебувають під загрозою санкцій за неоднокразові суднозаходи в окупований РФ Крим.

І на додачу, - «Starshina Derov NG» знаходиться під арестом за борги судновласника / оператора третім особам. Про всі ці "нюанси" "Альянс навигейшн" найнятому екипажу не повідомляв.

Загальна заборгованість із заробітної плати перед екіпажем вже перейшла за 50 000 грн. Саме судно без вантажу і все ще не полишає меж порту. 

За втручанням дипломатичних служб України вдалося добитися того, щоб на борт хоча в мінімальній кількості постачалася вода і провизия - розповіли в "Ассоль". Для цього представник судновласника, з яким тримають зв'язок моряки, перераховує невелику суму місцевму агенту. А для придбання харчів, капітан порту виписав нашим співгромадянам тимчасові перепустки, при цьому так і не повернув документи.

Судновласник через представника повідомив екіпажу, що сподіватися на отримання заробітної плати не варто, в загальному - «грошей немає, але ви тримайтеся». «Альянс Навігейшн» в ситуацію теж не втручається, відправили і забули. Морська адміністрація Танзанії на всі запити моряків не відповідає. А адже саме на неї морськими кодексами в разі неспроможності судновласника покладається відповідальність за судно і екіпаж.

В черговий раз створюється порочне замкнуте коло - капітан порту не дає дозвіл покинути борт судна морякам, так як некероване судно створює пряму загрозу судноплавству і екології порту. Наймати місцевих сторожів - їм треба платити і годувати, а доля іноземців нікого не хвилює. Так і виходить, що українські моряки - жителі Одеси, Херсона, Миколаєва та Києва - намагаються вижити далеко від дому, а їх сім'ї, позбавлені засобів до існування, на березі.

Просмотров: 165

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
19 января 2018

В окупований Крим поставили генератори німецької МАN замість фінської Wärtsilä - ЗМІ

16 января 2018

Фінська Wärtsilä відмовилася постачати генератори кримській судноверфі «Залив» через санкції

12 января 2018

Російський корабель, "підбитий" судном з українським екіпажем, ремонтуватимуть в окупованому Севастополі

12 января 2018

Суднозавод «Море» в окупованому Криму перетворили на акціонерне товариство

Николаев
19 января 2018

Миколаївський порт в минулому році збільшив вантажообіг на 5%

18 января 2018

У Миколаєві будують плани як з'єднати «Евері» і «Бунге» 3-кілометровим олієпроводом

16 января 2018

Миколаївський порт віддав "прокладці" 380 мільйонний тендер на будівництво причалу - ЗМІ

16 января 2018

У Миколаєві оштрафували підприємство за порушення в проекті реконструкції критого складу в спецпорту «Ольвія»

Одесса
22 января 2018

В порту Одеси прикордонники затримали озброєних молодиків. Ті кажуть, що "загралися"

21 января 2018

В Одесі затримали директора крюінгового агентства, який вимагав хабарі за працевлаштування

19 января 2018

Одеський порт знизить прибуток удвічі через "прокладку" - ЗМІ

16 января 2018

Одеський МТП хочуть приєднати до АМПУ

Херсон
12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень

03 ноября 2017

"Паллада" урочисто передала новозбудований плавучий док замовнику

24 октября 2017

Єгиптянину заборонили в'їзд до України через незаконне відвідування Криму

23 октября 2017

Херсонська "Паллада" успішно завершила випробування композитного доку