Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

У сирійському порту через борги судновласника "застрягли" 10 українських моряків

04 января 2018 11:30:00

Загальна заборгованість із заробітної плати перед екіпажем вже перейшла за 50 000 грн. Саме судно без вантажу і все ще не полишає меж порту.


В охопленій війною Сирії в порту Тартус на заарештованому судні "застрягли" 10 українських моряків, які не можуть повернутися до батьківщину через борги судновласника.

Як розповіли у фонді "Ассоль", 4 місяці тому 10 українських моряків торгового флоту при посередництві підприємства «Альянс навигейшн» (Херсон) уклали контракт з турецьким суднодержателем і відправилися, як вони обіцяли, до Лівану на борту судна.

Однак місце посадки на судно виявилося насправді Сирією, яка з 2011 року знаходиться в стані громадянської війни. До того ж капітан порту Тартус за їхнім приїздом  зібрав у моряків паспорти та документи, для того, щоб за словами місцевого чиновника "вони сиділи на борту і не вешталися де попало". 

Як виявилося згодом, українці змінюють місцевих моряків, які майже 2 роки не бачили зарплати. Саме судно - «Starshina Derov NG», колишній Волго-Балт 163, 1972 (!) року будівництва, знаходиться в жахному технічному стані і з забороною на заходи країни в Паризькому меморандума. Крім того, судно, і судновласник перебувають під загрозою санкцій за неоднокразові суднозаходи в окупований РФ Крим.

І на додачу, - «Starshina Derov NG» знаходиться під арестом за борги судновласника / оператора третім особам. Про всі ці "нюанси" "Альянс навигейшн" найнятому екипажу не повідомляв.

Загальна заборгованість із заробітної плати перед екіпажем вже перейшла за 50 000 грн. Саме судно без вантажу і все ще не полишає меж порту. 

За втручанням дипломатичних служб України вдалося добитися того, щоб на борт хоча в мінімальній кількості постачалася вода і провизия - розповіли в "Ассоль". Для цього представник судновласника, з яким тримають зв'язок моряки, перераховує невелику суму місцевму агенту. А для придбання харчів, капітан порту виписав нашим співгромадянам тимчасові перепустки, при цьому так і не повернув документи.

Судновласник через представника повідомив екіпажу, що сподіватися на отримання заробітної плати не варто, в загальному - «грошей немає, але ви тримайтеся». «Альянс Навігейшн» в ситуацію теж не втручається, відправили і забули. Морська адміністрація Танзанії на всі запити моряків не відповідає. А адже саме на неї морськими кодексами в разі неспроможності судновласника покладається відповідальність за судно і екіпаж.

В черговий раз створюється порочне замкнуте коло - капітан порту не дає дозвіл покинути борт судна морякам, так як некероване судно створює пряму загрозу судноплавству і екології порту. Наймати місцевих сторожів - їм треба платити і годувати, а доля іноземців нікого не хвилює. Так і виходить, що українські моряки - жителі Одеси, Херсона, Миколаєва та Києва - намагаються вижити далеко від дому, а їх сім'ї, позбавлені засобів до існування, на березі.

Просмотров: 445

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
20 марта 2018

Суховантаж Berg повторно затонув біля окупованої Феодосії

05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

Николаев
05 апреля 2018

Затриманий на хабарі екс-керівник НСЗ Петров оскаржує свій арешт

03 апреля 2018

На заводі Новинського ремонтують земснаряд, що здійснював днопоглиблення в порту Южний

26 марта 2018

Миколаївський порт за два місяці збільшив перевалку вантажів на 5,9%

26 марта 2018

СБУ затримала на хабарі екс-керівника МСЗ

Одесса
18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

28 марта 2018

Під Одесою блокували "невідомо чий" танкер, що ходив в Росію: моряки скаржаться, що не можуть зійти на берег

06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін