Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Єменські хусити погрожують перекрити судноплавні маршрути Червоного моря

12 января 2018 12:03:46

Невелика ширина Баб-ель-Мандебської протоки, де Червоне море переходить в Аденську затоку, робить сотні суден потенційно легкої метою для атак


Збройний рух хуситыв у  Ємені погрожує блокувати стратегічний судноплавний маршрут Червоного моря, якщо очолювана Саудівською Аравією коаліція продовжить наступати на місто Ходейда, який знаходиться під контролем хуситів.

Ємен перебуває в південній частині Червоного моря - найважливішого в світі торгового маршруту для танкерів, які проходять поблизу берегів цієї країни, прямуючи з Близького Сходу через Суецький канал до Європи.

Конкретних заяви про те, як саме хусити здійснять блокаду Червоного моря, поки не надходило, однак ширина Баб-ель-Мандебської протоки, де Червоне море переходить в Аденську затоку, робить сотні суден потенційно легкої метою для атак  - розповідає Морський телеграф.

Нагадаємо, найменша ширина протоки складає близько км. Островом Перим протоку розділяється на два проходи - Великий (25 км шириною, або дакт-ель-Маюн) і Малий (відомий також як Баб-Іскандер - протоку Олександра, 3 км шириною), що 

«Якщо агресори продовжать наступати на Ходейда, і якщо політичні переговори знову ні до чого не приведуть, ми будемо змушені вжити радикальних заходів, відправною точкою яких буде блокада міжнародного судноплавства в Червоному морі», - заявив голова політичної ради хуситів Салех аль-Самад.

«Торговельні судна агресорів проходять повз наших вод, в той час як наші люди вмирають з голоду», - сказав Салех аль-Самад на зустрічі з представниками ООН.

ООН неодноразово намагалася посадити обидві сторони конфлікту за стіл переговорів з моменту початку військових дій. Сам Салех аль-Самад сказав, що його рух готовий піти на поступки на будь-яких політичних переговорах, аби зупинити кровопролиття.

Ємен, одна з найбідніших країн арабського світу, втягнута в громадянську війну між збройним рухом хуситів та урядом країни, який вступив у військову коаліцію, очолювану Саудівською Аравією.

На сьогоднішній день близько 8 мільйонів жителів Ємену знаходяться на межі голоду. За три роки військових дій загинуло більше 10 000 чоловік, ще десятки тисяч борються з холерою, дифтерією та іншими захворюваннями.

Коаліція, очолювана Саудівською Аравією, з моменту початку військових дій в 2015 році намагалася захопити найбільший порт Йеміда в Ходейда, через який проходить 80 відсотків всього імпорту Ємену. За останні два тижні коаліція посилила повітряні удари по місту і почала повномасштабну сухопутну операцію.

У вівторок, 9 січня, міністр закордонних справ Об'єднаних Арабських Еміратів Анвар Гаргаш написав в своєму Twitter, що дані загрози стали ще одним доказом «терористичного характеру ополченців хусит».

«Хусити, які знищили врожай у своїй країні, розкололи її, зрадили свій уряд, зараз загрожують міжнародному судноплавству; ми зіткнулися з терористичною бандою, але кінець її існування в Ємені близький », - написав Гаргаш.

Просмотров: 285

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
20 марта 2018

Суховантаж Berg повторно затонув біля окупованої Феодосії

05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

Николаев
05 апреля 2018

Затриманий на хабарі екс-керівник НСЗ Петров оскаржує свій арешт

03 апреля 2018

На заводі Новинського ремонтують земснаряд, що здійснював днопоглиблення в порту Южний

26 марта 2018

Миколаївський порт за два місяці збільшив перевалку вантажів на 5,9%

26 марта 2018

СБУ затримала на хабарі екс-керівника МСЗ

Одесса
18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

28 марта 2018

Під Одесою блокували "невідомо чий" танкер, що ходив в Росію: моряки скаржаться, що не можуть зійти на берег

06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін