Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Єменські хусити погрожують перекрити судноплавні маршрути Червоного моря

12 января 2018 12:03:46

Невелика ширина Баб-ель-Мандебської протоки, де Червоне море переходить в Аденську затоку, робить сотні суден потенційно легкої метою для атак


Збройний рух хуситыв у  Ємені погрожує блокувати стратегічний судноплавний маршрут Червоного моря, якщо очолювана Саудівською Аравією коаліція продовжить наступати на місто Ходейда, який знаходиться під контролем хуситів.

Ємен перебуває в південній частині Червоного моря - найважливішого в світі торгового маршруту для танкерів, які проходять поблизу берегів цієї країни, прямуючи з Близького Сходу через Суецький канал до Європи.

Конкретних заяви про те, як саме хусити здійснять блокаду Червоного моря, поки не надходило, однак ширина Баб-ель-Мандебської протоки, де Червоне море переходить в Аденську затоку, робить сотні суден потенційно легкої метою для атак  - розповідає Морський телеграф.

Нагадаємо, найменша ширина протоки складає близько км. Островом Перим протоку розділяється на два проходи - Великий (25 км шириною, або дакт-ель-Маюн) і Малий (відомий також як Баб-Іскандер - протоку Олександра, 3 км шириною), що 

«Якщо агресори продовжать наступати на Ходейда, і якщо політичні переговори знову ні до чого не приведуть, ми будемо змушені вжити радикальних заходів, відправною точкою яких буде блокада міжнародного судноплавства в Червоному морі», - заявив голова політичної ради хуситів Салех аль-Самад.

«Торговельні судна агресорів проходять повз наших вод, в той час як наші люди вмирають з голоду», - сказав Салех аль-Самад на зустрічі з представниками ООН.

ООН неодноразово намагалася посадити обидві сторони конфлікту за стіл переговорів з моменту початку військових дій. Сам Салех аль-Самад сказав, що його рух готовий піти на поступки на будь-яких політичних переговорах, аби зупинити кровопролиття.

Ємен, одна з найбідніших країн арабського світу, втягнута в громадянську війну між збройним рухом хуситів та урядом країни, який вступив у військову коаліцію, очолювану Саудівською Аравією.

На сьогоднішній день близько 8 мільйонів жителів Ємену знаходяться на межі голоду. За три роки військових дій загинуло більше 10 000 чоловік, ще десятки тисяч борються з холерою, дифтерією та іншими захворюваннями.

Коаліція, очолювана Саудівською Аравією, з моменту початку військових дій в 2015 році намагалася захопити найбільший порт Йеміда в Ходейда, через який проходить 80 відсотків всього імпорту Ємену. За останні два тижні коаліція посилила повітряні удари по місту і почала повномасштабну сухопутну операцію.

У вівторок, 9 січня, міністр закордонних справ Об'єднаних Арабських Еміратів Анвар Гаргаш написав в своєму Twitter, що дані загрози стали ще одним доказом «терористичного характеру ополченців хусит».

«Хусити, які знищили врожай у своїй країні, розкололи її, зрадили свій уряд, зараз загрожують міжнародному судноплавству; ми зіткнулися з терористичною бандою, але кінець її існування в Ємені близький », - написав Гаргаш.

Просмотров: 137

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
19 января 2018

В окупований Крим поставили генератори німецької МАN замість фінської Wärtsilä - ЗМІ

16 января 2018

Фінська Wärtsilä відмовилася постачати генератори кримській судноверфі «Залив» через санкції

12 января 2018

Російський корабель, "підбитий" судном з українським екіпажем, ремонтуватимуть в окупованому Севастополі

12 января 2018

Суднозавод «Море» в окупованому Криму перетворили на акціонерне товариство

Николаев
19 января 2018

Миколаївський порт в минулому році збільшив вантажообіг на 5%

18 января 2018

У Миколаєві будують плани як з'єднати «Евері» і «Бунге» 3-кілометровим олієпроводом

16 января 2018

Миколаївський порт віддав "прокладці" 380 мільйонний тендер на будівництво причалу - ЗМІ

16 января 2018

У Миколаєві оштрафували підприємство за порушення в проекті реконструкції критого складу в спецпорту «Ольвія»

Одесса
22 января 2018

В порту Одеси прикордонники затримали озброєних молодиків. Ті кажуть, що "загралися"

21 января 2018

В Одесі затримали директора крюінгового агентства, який вимагав хабарі за працевлаштування

19 января 2018

Одеський порт знизить прибуток удвічі через "прокладку" - ЗМІ

16 января 2018

Одеський МТП хочуть приєднати до АМПУ

Херсон
12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень

03 ноября 2017

"Паллада" урочисто передала новозбудований плавучий док замовнику

24 октября 2017

Єгиптянину заборонили в'їзд до України через незаконне відвідування Криму

23 октября 2017

Херсонська "Паллада" успішно завершила випробування композитного доку