Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Першими пілотними проектами концесії в Україні будуть три портових проекти - Кубів

11 сентября 2017 13:27:31

Першими проектами будуть концесія державного стивидора "Ольвія", Херсонського морського торгового порту і залізнично-поромного комплексу порту "Чорноморськ".


Першими пілотними проектами державно-приватного партнерства (ДПП) в формі концесії в Україні будуть проекти в інфраструктурі, а саме портові проекти.

Про це повідомив перший вигляді-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час презентації нового законопроекту про концесії в Києві в п'ятницю -  передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, першими проектами будуть концесія державного стивидора "Ольвія", Херсонського морського торгового порту і залізнично-поромного комплексу порту "Чорноморськ".

С.Кубів додав, що для модернізації застарілої української інфраструктури знадобиться близько $ 35 млрд. Такі кошти можна залучити тільки за допомогою механізмів державно-приватного партнерства, найвдалішим з яких є концесія.

Говорячи про вищевказаних трьох проектах, присутня на презентації заступник міністра інфраструктури Надія Казначеєва повідомила, що попереднє техніко-економічне обґрунтування для них вже готове. У вересні почнеться робота по ТЕО, а концесійні конкурси планується провести в 2018-2019 рр.

"Сподіваємося, що новий закон буде" обкатаний "на сфері інфраструктури, а потім буде успішно застосовуватися і в інших сферах" - додала вона.

У свою чергу, глава транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич додав, що вкрай необхідно застосовувати механізми державно-приватного партнерства для модернізації і розвитку залізничного господарства, де інфраструктура морально і фізично застаріла.

Державне підприємство "Стивідорна компанія" Ольвія "(раніше - спеціалізований морпорт" Октябрьск ", Миколаїв) розташований на лівому березі Дніпро-Бузького лиману, звідки здійснюється підхід судів. Потужність порту дозволяє перевантажувати до 3,5 млн тонн генеральних вантажів на рік . Основна спеціалізація - переробка генеральних тарно-штучних вантажів.

Херсонський морський порт розташований біля правого берега Дніпра в 15 милях від його гирла. Підхід до нього здійснюється по фарватеру, який проходить по р. Рвач, рукаву Вільховий Дніпро і р. Дніпро. До теперішнього часу проектна глибина акваторії порту становить 8,25 м, оголошена осадка - 7,6 м.

Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України, ДП "Морський торговельний порт" Чорноморськ "(Одеська обл.) На початку 2017 року вирішила почати підготовку з передачі в концесію цілісного майнового комплексу терміналу №5 (залізнично-поромного комплексу).

МТП "Чорноморськ" - універсальний міжнародний порт, один з найбільших на Чорному морі. На підприємстві діють спеціалізовані термінали і комплекси, які дозволяють перевантажувати широкий діапазон вантажів - наливні, навалочні, генеральні. 29 причалів порту здатні приймати судна вантажопідйомністю до 100 тис. Тонн. Річна проектна потужність порту - понад 30 млн тонн.

Пропускна спроможність порту з перевалки контейнерів - 1,15 млн TEU. З 2007 року порт здатний забезпечувати одночасний прийом трьох океанських контейнеровозів місткістю понад 5 тис. TEU, довжиною до 300 м.

Просмотров: 389

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

13 февраля 2018

Уряд РФ доручить Росгвардії затримання суден в районі Керченського мосту

05 февраля 2018

Спіймана на обробці судна-порушника компанія "Авліта" в окупованому Криму взялася ховати свої розпізнавальні знаки- журналістське розслідування

Николаев
20 февраля 2018

Майно Миколаївського морпорту оцінять за 15 тисяч гривень

16 февраля 2018

Працівники НСЗ знову звернулися до Предизента з проханням вирішити проблему з невиплатою зарплат.

13 февраля 2018

НАБУ намагається розірвати угоду миколаївських портовиків на сімсот мільйонів

31 января 2018

СБУ підозрює в розкраданні коштів екс-керівника порту "Ольвія"

Одесса
09 февраля 2018

Рада Одеського порту готує звернення у зв'язку з затримками суден

29 января 2018

В АМПУ підвердили, що сьогоднішній обшук пов'язаний з підозрою у змові екс-керівництва в інтересах ТОВ „Техморгідрострой“

29 января 2018

Детективи НАБУ проводять обшуки в ДП «АМПУ» в Одесі - ЗМІ

22 января 2018

В порту Одеси прикордонники затримали озброєних молодиків. Ті кажуть, що "загралися"

Херсон
29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін

12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень

03 ноября 2017

"Паллада" урочисто передала новозбудований плавучий док замовнику