Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Першими пілотними проектами концесії в Україні будуть три портових проекти - Кубів

11 сентября 2017 13:27:31

Першими проектами будуть концесія державного стивидора "Ольвія", Херсонського морського торгового порту і залізнично-поромного комплексу порту "Чорноморськ".


Першими пілотними проектами державно-приватного партнерства (ДПП) в формі концесії в Україні будуть проекти в інфраструктурі, а саме портові проекти.

Про це повідомив перший вигляді-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час презентації нового законопроекту про концесії в Києві в п'ятницю -  передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, першими проектами будуть концесія державного стивидора "Ольвія", Херсонського морського торгового порту і залізнично-поромного комплексу порту "Чорноморськ".

С.Кубів додав, що для модернізації застарілої української інфраструктури знадобиться близько $ 35 млрд. Такі кошти можна залучити тільки за допомогою механізмів державно-приватного партнерства, найвдалішим з яких є концесія.

Говорячи про вищевказаних трьох проектах, присутня на презентації заступник міністра інфраструктури Надія Казначеєва повідомила, що попереднє техніко-економічне обґрунтування для них вже готове. У вересні почнеться робота по ТЕО, а концесійні конкурси планується провести в 2018-2019 рр.

"Сподіваємося, що новий закон буде" обкатаний "на сфері інфраструктури, а потім буде успішно застосовуватися і в інших сферах" - додала вона.

У свою чергу, глава транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич додав, що вкрай необхідно застосовувати механізми державно-приватного партнерства для модернізації і розвитку залізничного господарства, де інфраструктура морально і фізично застаріла.

Державне підприємство "Стивідорна компанія" Ольвія "(раніше - спеціалізований морпорт" Октябрьск ", Миколаїв) розташований на лівому березі Дніпро-Бузького лиману, звідки здійснюється підхід судів. Потужність порту дозволяє перевантажувати до 3,5 млн тонн генеральних вантажів на рік . Основна спеціалізація - переробка генеральних тарно-штучних вантажів.

Херсонський морський порт розташований біля правого берега Дніпра в 15 милях від його гирла. Підхід до нього здійснюється по фарватеру, який проходить по р. Рвач, рукаву Вільховий Дніпро і р. Дніпро. До теперішнього часу проектна глибина акваторії порту становить 8,25 м, оголошена осадка - 7,6 м.

Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України, ДП "Морський торговельний порт" Чорноморськ "(Одеська обл.) На початку 2017 року вирішила почати підготовку з передачі в концесію цілісного майнового комплексу терміналу №5 (залізнично-поромного комплексу).

МТП "Чорноморськ" - універсальний міжнародний порт, один з найбільших на Чорному морі. На підприємстві діють спеціалізовані термінали і комплекси, які дозволяють перевантажувати широкий діапазон вантажів - наливні, навалочні, генеральні. 29 причалів порту здатні приймати судна вантажопідйомністю до 100 тис. Тонн. Річна проектна потужність порту - понад 30 млн тонн.

Пропускна спроможність порту з перевалки контейнерів - 1,15 млн TEU. З 2007 року порт здатний забезпечувати одночасний прийом трьох океанських контейнеровозів місткістю понад 5 тис. TEU, довжиною до 300 м.

Просмотров: 203

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
18 сентября 2017

Окупанти видали медаль і відбирають землю: мешканці кримського Ласпі можуть втратити коштовні ділянки

12 сентября 2017

ЄС не визнає проведені окупантами вибори "губернатора Севастополя" у Криму

06 сентября 2017

ЄС може додати до списку санкцій ще одну кримську компанію

04 сентября 2017

Співробітники Херсонеського маяка в окупованому Криму вже поскаржились Путіну, а пенсіонери з відомчих будинків Севастополя також опинились під загрозою виселення

Николаев
21 сентября 2017

«НІБУЛОН» спустив на воду днопоглиблювальне судно

21 сентября 2017

Миколаївська ОДА заявила про ініціювання технічного аудиту активів Миколаївського суднобудівного заводу ім. 61-го комунара

21 сентября 2017

Черговий мітинг працівників заводу 61 комунара вилився у перекриття магістральної дороги (оновлено)

19 сентября 2017

СБУ провела обшуки на миколаївському заводі через постачання обладнання для заводів воєнпрому РФ

Одесса
19 сентября 2017

Прокуратура не згодна з рішенням суду та готує апеляційну скаргу на виправдувальний вирок щодо фігурантів «справи 2 травня»

19 сентября 2017

Суд у Чорноморську виправдав проросійських учасників заворушень 2 травня 2014 року

16 сентября 2017

Командувач ВМС сподівається, що проект нового ракетного катера буде готовий вже в цьому місяці

16 сентября 2017

Корвет «Вінниця» піднімуть в сухий док, щоб визначитися з його долею - Воронченко

Херсон
22 августа 2017

АМПУ проведе днопоглиблення в порту Херсон

11 августа 2017

в ХДМА розповіли про спробу рейдерського захоплення

22 мая 2017

У Новинського похвалилися, що подовжили суховантаж на 23 метри

22 мая 2017

У Генічеському районі перекинувся човен з рибалками, є загиблі