Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Першими пілотними проектами концесії в Україні будуть три портових проекти - Кубів

11 сентября 2017 13:27:31

Першими проектами будуть концесія державного стивидора "Ольвія", Херсонського морського торгового порту і залізнично-поромного комплексу порту "Чорноморськ".


Першими пілотними проектами державно-приватного партнерства (ДПП) в формі концесії в Україні будуть проекти в інфраструктурі, а саме портові проекти.

Про це повідомив перший вигляді-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час презентації нового законопроекту про концесії в Києві в п'ятницю -  передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, першими проектами будуть концесія державного стивидора "Ольвія", Херсонського морського торгового порту і залізнично-поромного комплексу порту "Чорноморськ".

С.Кубів додав, що для модернізації застарілої української інфраструктури знадобиться близько $ 35 млрд. Такі кошти можна залучити тільки за допомогою механізмів державно-приватного партнерства, найвдалішим з яких є концесія.

Говорячи про вищевказаних трьох проектах, присутня на презентації заступник міністра інфраструктури Надія Казначеєва повідомила, що попереднє техніко-економічне обґрунтування для них вже готове. У вересні почнеться робота по ТЕО, а концесійні конкурси планується провести в 2018-2019 рр.

"Сподіваємося, що новий закон буде" обкатаний "на сфері інфраструктури, а потім буде успішно застосовуватися і в інших сферах" - додала вона.

У свою чергу, глава транспортного комітету Верховної Ради Ярослав Дубневич додав, що вкрай необхідно застосовувати механізми державно-приватного партнерства для модернізації і розвитку залізничного господарства, де інфраструктура морально і фізично застаріла.

Державне підприємство "Стивідорна компанія" Ольвія "(раніше - спеціалізований морпорт" Октябрьск ", Миколаїв) розташований на лівому березі Дніпро-Бузького лиману, звідки здійснюється підхід судів. Потужність порту дозволяє перевантажувати до 3,5 млн тонн генеральних вантажів на рік . Основна спеціалізація - переробка генеральних тарно-штучних вантажів.

Херсонський морський порт розташований біля правого берега Дніпра в 15 милях від його гирла. Підхід до нього здійснюється по фарватеру, який проходить по р. Рвач, рукаву Вільховий Дніпро і р. Дніпро. До теперішнього часу проектна глибина акваторії порту становить 8,25 м, оголошена осадка - 7,6 м.

Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України, ДП "Морський торговельний порт" Чорноморськ "(Одеська обл.) На початку 2017 року вирішила почати підготовку з передачі в концесію цілісного майнового комплексу терміналу №5 (залізнично-поромного комплексу).

МТП "Чорноморськ" - універсальний міжнародний порт, один з найбільших на Чорному морі. На підприємстві діють спеціалізовані термінали і комплекси, які дозволяють перевантажувати широкий діапазон вантажів - наливні, навалочні, генеральні. 29 причалів порту здатні приймати судна вантажопідйомністю до 100 тис. Тонн. Річна проектна потужність порту - понад 30 млн тонн.

Пропускна спроможність порту з перевалки контейнерів - 1,15 млн TEU. З 2007 року порт здатний забезпечувати одночасний прийом трьох океанських контейнеровозів місткістю понад 5 тис. TEU, довжиною до 300 м.

Просмотров: 510

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
21 июня 2018

Суд РФ відхилив скаргу Siemens у справі про турбінах для окупованого росіянами Криму

01 июня 2018

ФСБ продовжує затримувати судна, що йдуть з українських портів,а влада мовчить - експерт

22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

Николаев
06 июня 2018

Держприкордонслужба та капітан російського судна, що стоїть в Миколаєві, заперечують заходи в окупований Крим

05 июня 2018

В акваторії Миколаївського порту кілька днів стоїть російське судно

01 июня 2018

"Нібулон" ввів в експлуатацію новий елеваторний комплекс у Миколаєві

25 мая 2018

У держбюджеті не знайшлося коштів на будівництво корвета в Миколаєві

Одесса
01 июня 2018

Одеська ОДА хоче створити ВЕЗ в порту Рені

01 июня 2018

В порту Одеси працюватиме власна диспетчерська залізнична компанія

18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін