Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Окупанти видали медаль і відбирають землю: мешканці кримського Ласпі можуть втратити коштовні ділянки

18 сентября 2017 09:41:49

Навіть місцеві колаборанти певні, що від них просто "зачищають територію" дорогих земель, щоб перепродати їх під забудову


Понад чотири тисячі земельних ділянок має намір забрати російська "адміністрація" окупованого Севастополя у приватних власників. Серед них ‒ мешканці селища Ласпі, земельні ділянки в якому свого часу отримували "невипадкові люди". 

Нинішні міські чиновники вважають, що при виділенні земель до 2014 року було порушене українське законодавство. Власників землі не рятує наявність повного комплекту правовстановлювальних документів. 

Севастопольці закликають на допомогу президента Росії, скаржаться в ЗМІ, виходять на мітинги, але чи не марно?

Юридично ділянки з розкішними видами на гори та море належать Севастополю, фактично ‒ це селище Ласпі без власного адміністративного статусу, район високої концентрації судових позовів проти місцевих жителів.

За словами місцевої мешканки Олени, що переїхала до Криму з РФ, підконтрольний Росії уряд Севастополя через суди забирає землю, а будинки на ділянці вимагає знести своїм коштом.

«Нас звинувачують у тому, що ми ніби незаконні власники цієї землі, як ніби нас сюди олігархи якісь впихнули. Це незаконно. За те, що інші люди виділили цю землю, вони ніяк не відповідають, а ми ‒ прості покупці ‒ відповідаємо», ‒ скаржиться вона.

Примітно, що й ті, хто активно сприяв російській окупації Криму, не отримують послаблень від російської влади. Колаборанти вже розраховують виїхати до України і скаржаться, що тепер це буде складно зробити.

«Я взагалі маю медаль «За повернення Криму». Не знаю, як виїхати в Україну до сестри, тому що брала участь у всіх виборах, яких тільки можна. І в підсумку мені в суді було сказано, що дітям я мала передати медаль «За повернення Криму», а не шматок землі, тому що ми тут нічого цього не заслуговуємо», ‒ обурена місцева жителька Тетяна Болотських.

«У суді подібних позовів – ми спеціально заходили на сайт, дивилися – за один лише день було подано 53 штуки. На кожну справу відводилося 5 хвилин», ‒ розповів власник землі Дмитро.

Ділянки в урочищі Ласпі в основному роздавали з 2006 до 2010 року, а отримували їх невипадкові люди, розповів місцевий журналіст Андрій Васильєв.

«Земельні ділянки в цих кооперативах отримали вищі чини керівництва, як правило, севастопольських правоохоронних органів. Керівництво РВВС, районних управлінь, міського, аж до представників прес-служби міліції, отримали там земельні ділянки», ‒ зазначив журналіст.

Незабаром після такого розподілу місцева земля увійшла в топ найдорожчих на півострові. Ці кооперативи розбудовувались ‒ дачі продавали й перекуповували.

У кадастровій карті України землі Ласпі позначені як приватні.

Землі в Ласпі вказані в кадастровій карті України як приватні

У російському кадастрі ці ж ділянки віднесені до особливо охоронюваних територій.

У російському кадастрі ці території вже в числі особливо охоронюваних

Однак місцеві жителі не вірять у наміри влади рятувати ліси.

«У людей забирають власність у Балаклаві, в Севастополі, тут, у Ласпі, просто зачищають, так би мовити, територію. У людей одних заберуть, а іншим потім продадуть або виділять під забудову котеджів, готелів, турбаз», ‒ вважає власник землі Дмитро.

«Щодо нашого кооперативу версія суду така, що це для лісгоспзагу. Розповідали, що там реліктові рослини. При цьому при Україні, задовго до того, як ми отримали право власності, проводилася масштабна екологічна експертиза. У суді знайти результати цієї експертизи ніхто не захотів. Особисто я впевнена, що на ці території заходить новий «ефективний» забудовник, який у нас у Севастополі будує міст. Тому і вилучається земля ‒ там будуть котеджні містечка», ‒ розповіла Тетяна Болотських.

Юристи вказують: де-факто російські чиновники та суди не мають права оцінювати законність українських актів на землю.

«Найчастіше вони трактують земельний кодекс України, мовляв там написано одне, а робилося по-іншому. Але відповідно до практики, статутом Організації Об'єднаних Націй, жодна держава не може тлумачити право іншої держави», ‒ пояснив юрист українського Регіонального центру прав людини Віталій Набухотний.

Підконтрольний Кремлю "очільник" Криму Сергій Аксьонов навесні 2017 року виступив із ініціативою про внесення правок до російського конституційного закону «Про прийняття до Російської Федерації суб'єктів Республіки Крим та міста Севастополя». Таким чином, Аксьонов має намір припинити права власності на ділянки та нерухомість, які були оформлені згідно з українським законодавством.

У севастопольських же власників землі на руках по два комплекти документів ‒ український і російський, хтось досі платить податки на землю, але суди цього до уваги не беруть.

Поки жоден документ не захистив їх від російського правосуддя. Але теперішні власники дорогої кримської землі мають намір дійти до Європейського суду з прав людини. Там, як вказують експерти, справи можуть розглядатися роками, проте у випадку із землями Ласпі досить буде дочекатися першого вердикту. Надалі в ідентичних справах суд ухвалюватиме типові рішення.

за матеріалами Крим.Реалії

Просмотров: 283

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
19 января 2018

В окупований Крим поставили генератори німецької МАN замість фінської Wärtsilä - ЗМІ

16 января 2018

Фінська Wärtsilä відмовилася постачати генератори кримській судноверфі «Залив» через санкції

12 января 2018

Російський корабель, "підбитий" судном з українським екіпажем, ремонтуватимуть в окупованому Севастополі

12 января 2018

Суднозавод «Море» в окупованому Криму перетворили на акціонерне товариство

Николаев
19 января 2018

Миколаївський порт в минулому році збільшив вантажообіг на 5%

18 января 2018

У Миколаєві будують плани як з'єднати «Евері» і «Бунге» 3-кілометровим олієпроводом

16 января 2018

Миколаївський порт віддав "прокладці" 380 мільйонний тендер на будівництво причалу - ЗМІ

16 января 2018

У Миколаєві оштрафували підприємство за порушення в проекті реконструкції критого складу в спецпорту «Ольвія»

Одесса
22 января 2018

В порту Одеси прикордонники затримали озброєних молодиків. Ті кажуть, що "загралися"

21 января 2018

В Одесі затримали директора крюінгового агентства, який вимагав хабарі за працевлаштування

19 января 2018

Одеський порт знизить прибуток удвічі через "прокладку" - ЗМІ

16 января 2018

Одеський МТП хочуть приєднати до АМПУ

Херсон
12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень

03 ноября 2017

"Паллада" урочисто передала новозбудований плавучий док замовнику

24 октября 2017

Єгиптянину заборонили в'їзд до України через незаконне відвідування Криму

23 октября 2017

Херсонська "Паллада" успішно завершила випробування композитного доку