Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Українські моряки скаржаться, що їх обдурив судновласник із Африки

12 октября 2017 11:13:44

Заборгованість власника по зарплатах перед екіпажем суховантажного судна "Dorset" вже становить близько 105 тисяч доларів, а перед моряками з "Aldwych" - понад 75 тисяч доларів


Семеро моряків суховантажного теплохода "Aldwych" та одинадцять членів екіпажу судна "Dorset", яких наймала на роботу одеська крюїнгова компанія "Азімут", домагаються від судновласника погашення майже річних заборгованостей по зарплатах.

Про це йшлося на брифінгу в Одесі, повідомляє Укрінформу.

"Після численних скарг до представників компанії Agate Shipping LLC та крюїнгової "Азімут" про свавілля роботодавців, зокрема, багатомісячну заборгованість по зарплатах, моряки звернулися, зрештою, за підтримкою до Національної асоціації захисту прав громадян і юридичної компанії "Legal Consult Group". Оскільки заборгованість по зарплатах перед екіпажем суховантажного судна "Dorset" вже становить близько 105 тисяч доларів, а перед моряками з "Aldwych" - понад 75 тисяч доларів. Із травня до жовтня цього року обидва судна пришвартовані біля одного з причалів миколаївського судноремонтного заводу "Океан", - зазначив голова Національної асоціації захисту прав громадян Ігор Зозуля.

Він зауважив, що якщо на теплоході існує більш як двомісячна затримка з виплати зарплат морякам, то згідно з конвенцією MLC формально таке судно вважається покинутим, і члени екіпажів мають звертатися зі скаргами про порушення прав до морської організації ITF та морських адміністрацій країн приписки (у цьому разі до держави Того).

У свою чергу юристи компанії "Legal Consult Group" вчинили низку звернень до морської адміністрації держави Того, під прапором якої ходять теплоходи, та до адміністрації Українського морського регістру щодо застосування до судновласника відповідних санкцій, уточнив представник фірми Ігор Слабосильний.

За його словами, Український морський регістр оперативно відреагував, провівши власне розслідування. У результаті було встановлено невиконання деяких пунктів контракту між роботодавцем та моряками, на підставі чого припинено дії сертифікатів. Тому судна не мають права виходити з порту доти, поки не буде виплачена членам екіпажів зарплата.

Крім того, Миколаївська митниця ДФСУ наклала арешт на обидва теплоходи, оскільки судна не оформили належним митні формальності. А інспектори миколаївського відділення «Укртрансбезпеки» зафіксували порушення терміну перебування теплоходів на території України.

На думку голови правління фонду допомоги морякам «Ассоль» Ганни Муругової, однією з причин конфлікту моряків та роботодавців є певна специфіка роботи крюїнгової фірми «Азімут», що нерідко наймає людей без досвіду роботи на суднах. Це вже не раз призводило до подібних ситуацій.

Юристи і громадські активісти порадили морякам звернутися з обгрунтованими скаргами на дії комерсантів, що причетні до порушення їхніх прав, до обласних структур СБУ, ДФСУ та Мінсоцполітики. Адже у правоохоронців є змога перевірити факти і з'ясувати наявність чи відсутність у діях кадрового агентства та роботодавця ознак злочинної змови і вжити законних заходів для припинення свавілля щодо членів екіпажів суден.

Просмотров: 291

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

13 февраля 2018

Уряд РФ доручить Росгвардії затримання суден в районі Керченського мосту

Николаев
15 марта 2018

В будівлі мерії питання про виділення землі для АМПУ закрите - в.о. міського голови

15 марта 2018

Відбувся перший тур виборів ректора НУК ім. Адмірала Макарова

15 марта 2018

Миколаївська ОДА заявила, що міськрада отримає землі геріатричного пансіонату під нове кладовище, якщо віддасть гектари під автонакопичувач АМПУ

07 марта 2018

У ВМС України заявили про співробітництво з Миколаївським суднозаводом у будівництві бойового флоту

Одесса
06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

09 февраля 2018

Рада Одеського порту готує звернення у зв'язку з затримками суден

29 января 2018

В АМПУ підвердили, що сьогоднішній обшук пов'язаний з підозрою у змові екс-керівництва в інтересах ТОВ „Техморгідрострой“

Херсон
01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін

12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень