Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

АМКУ може оштрафувати «Євротермінал» на 10% річного доходу

06 ноября 2017 11:48:04

Причиною для стягнення штрафу є порушення антимонопольного законодавства


У своїх попередніх висновках у справі № 130-26.13 / 22-17 Антимонопольний комітет України пропонує оштрафувати ТОВ «Євротермінал» на суму до 10% річного доходу компанії за порушення антимонопольного законодавства.

Такий штраф компанія повинна буде сплатити за стягування необґрунтованої плати за проїзд вантажного транспорту на територію Одеського порту в період з січня 2016 по травень 2017 року, коли всі альтернативні проїзди в порт були закриті - розповіли в Асоціації  міжнародних експедиторів України.

Плата за проїзд була включена в комплексну послугу за обробку автотранспорту, що проїжджав через територію Сухого порту, 100-процентним власником якого є ТОВ «Євротермінал».

У своїх попередніх висновках АМКУ пропонує:

1. Визнати, що ТОВ «ЕВРОТЕРМІНАЛ» в період з січня 2016 по травень 2017 займав монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг, пов'язаних з обслуговуванням (обробкою) транспортних засобів, які прямують в ОМТП, на території демпферного контейнерного майданчика (Сухий порт) з часткою 100 відсотків.

2. Визнати дії ТОВ «ЕВРОТЕРМІНАЛ», які полягають у встановленні та стягненні з кожного вантажного автомобільного транспорту, що прямує в Одеський морський порт, економічно обґрунтованої плати за послуги, пов'язані з обслуговуванням (обробкою) транспортних засобів, на території демпферного контейнерного майданчика (Сухий порт) , а також у включенні в сплату саме комплексної послуги, а не тих складових, які фактично є необхідними експедиторам (перевізникам) є порушенням, передбаченим ч. 1 ст. 13 і п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг обслуговування транспортних засобів на території Сухого порту, що призводить до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку.

3. За порушення, вказане в п. 2 резолютивної частини подання, накласти штраф на ТОВ «ЕВРОТЕРМІНАЛ» в розмірі до 10 відсотків доходу (виручки) зазначеного суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що перебував, в якому накладається штраф.

4. Зобов'язати ТОВ «ЕВРОТЕРМІНАЛ» встановити на економічно обгрунтованому рівні в національній валюті вартість кожної складової послуги з обслуговування вантажних транспортних засобів на території демпферного контейнерного майданчика (Сухий порт) і передбачити можливість оплати тих складових, які були фактично отримані експедитором (перевізником).

Нагадаємо, заявником у даній справі є Асоціація міжнародних експедиторів України, членам якої було завдано економічного збитку діями ТОВ «Євротермінал». До справи також прикріплені звернення Служби безпеки України, заява Національного антикорупційного бюро, звернення Одеської митниці, лист Асоціації «Портове співтовариство», Асоціації міжнародних автомобільних перевізників та Профспілки експедиторів Одеського регіону з приводу порушення антимонопольного законодавства ТОВ «Євротермінал».

Розслідування по даній справі почалося в лютому 2017 року. В цей же час АМКУ направив рекомендації Одеській міській раді про необхідність передбачити можливість заїзду вантажного автотранспорту на територію Одеського морського торгового порту без споживання послуг ТОВ «Євротермінал». На що Одеська мерія повідомила про намір оскаржити і в подальшому скасувати дані рекомендації. Однак інформація про подання радою відповідних позовів відсутня.

На даний момент рекомендації АМКУ Одеській міській раді не виконані. У червні 2017 розпочато справу за ознаками скоєння Одеською міською радою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді дії, якою встановлені не передбачені законами України обмеження самостійності суб'єктів господарювання в частині споживання послуг ТОВ «Євротермінал», що надаються на території Сухого порту.

Просмотров: 597

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
01 июня 2018

ФСБ продовжує затримувати судна, що йдуть з українських портів,а влада мовчить - експерт

22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

16 мая 2018

Окупанти в Криму порушили справу проти капітана українського риболовецького судна

Николаев
06 июня 2018

Держприкордонслужба та капітан російського судна, що стоїть в Миколаєві, заперечують заходи в окупований Крим

05 июня 2018

В акваторії Миколаївського порту кілька днів стоїть російське судно

01 июня 2018

"Нібулон" ввів в експлуатацію новий елеваторний комплекс у Миколаєві

25 мая 2018

У держбюджеті не знайшлося коштів на будівництво корвета в Миколаєві

Одесса
01 июня 2018

Одеська ОДА хоче створити ВЕЗ в порту Рені

01 июня 2018

В порту Одеси працюватиме власна диспетчерська залізнична компанія

18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін