Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

АМКУ оштрафував ТОВ "Євротермінал" на 5,37 млн гривень

22 декабря 2017 08:54:39

Антимонопольний комітет вважає, що підприємство зловживає своїм становищем на ринку, оскільки стягує плату з перевізників за повний комплекс послуг на своїй території, а не за окремі компоненти на вибір, внаслідок чого суб'єктам господарювання нав'язуються непотрібні їм послуги.


Антимонопольний комітет на засіданні в четвер, 21 грудня, розглянув ситуацію з в'їздом вантажівок в Одеський морський порт. 

Відомство визнало ТОВ "Євротермінал" монополістом (з часткою 100% на даному ринку) в справі пропуску фур в порт і оштрафувало компанію на 5,37 млн гривень. Про це повідомив АМКУ на своїй сторінці в мережі Інтернет.

Антимонопольним комітетом розглядався період діяльності компанії з березня 2016 року по листопад 2017 року, внаслідок чого підтверджено, що без стовідсоткової оплати "Євротерміналу" вантажівки не можуть заїхати в порт.

Описание: Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM784image002.jpg

Комітет вважає, що ТОВ зловживає своїм становищем на ринку, оскільки стягує плату з перевізників за повний комплекс послуг на своїй території, а не за окремі компоненти на вибір, внаслідок чого суб'єктам господарювання нав'язуються непотрібні їм послуги.

"Визнати, що дії ТОВ «Євротерминал» (м. Одеса), які полягають у стягненні плати за повний комплекс послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) вантажних транспортних засобів, без оплати яких заїзд в Одеський морський торговельний порт є неможливим, а не тих складових, в яких фактично є потреба у експедиторів (перевізників) і які фактично надаються ТОВ «Євротерминал» та споживаються екпедиторами (перевізниками), наслідком чого є стягнення плати за фактично не надані послуги, є порушенням, передбаченим частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг обслуговування транспортних засобів на території Сухого порту, що призводить до ущемлення інтересів суб’єктів господарювання, яке було б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку" - вказано у рішенні АМКУ.

 "В оплату послуг входили такі складові, як душ, кімната для відпочинку, пристрій для підкачки коліс, туалет, копіювання документів, які перевізники не вимагали і не використали, але були змушені оплачувати в зв'язку з необхідністю заїзду в порт", - повідомила державний уповноважение уполномоченный АМКУ Агія Загребельска, коментуючи ситуацію на своїй сторінці в мережі "Фейсбук".

За порушення на ТОВ" Євротермінал накладено штраф у розмірі 5 369 399 гривень.

Комітет зобов'язав "Євротермінал" забезпечити можливість проїзду в Одеський порт експедиторів (перевізників) по його території без обов'язкової оплати додаткових послуг, у випадку якщо експедитори (перевізники) не потребують і не мають наміру їх споживати, крім тих, що стосуються користування територією ТОВ «Євротерминал» для проїзду до Одеського морського торговельного порту і без яких забезпечити такий проїзд неможливо.

Нагадаємо, що протягом 2016-2017 років до Антимонопольного комітету надходили звернення суб’єктів господарювання, установ, об’єднань, органів влади щодо наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях ТОВ «Євротерминал», зокрема щодо можливості проїзду вантажного автомобільного транспорту до пункту пропуску ДП «Одеський морський торговельний порт» лише через накопичувальний транзитний майданчик (Сухий порт) ТОВ «Євротерминал» при обов’язковій оплаті кожним вантажним автомобільним транспортом послуг товариства.

Просмотров: 338

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
20 марта 2018

Суховантаж Berg повторно затонув біля окупованої Феодосії

05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

Николаев
05 апреля 2018

Затриманий на хабарі екс-керівник НСЗ Петров оскаржує свій арешт

03 апреля 2018

На заводі Новинського ремонтують земснаряд, що здійснював днопоглиблення в порту Южний

26 марта 2018

Миколаївський порт за два місяці збільшив перевалку вантажів на 5,9%

26 марта 2018

СБУ затримала на хабарі екс-керівника МСЗ

Одесса
18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

28 марта 2018

Під Одесою блокували "невідомо чий" танкер, що ходив в Росію: моряки скаржаться, що не можуть зійти на берег

06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін