Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

АМКУ оштрафував ТОВ "Євротермінал" на 5,37 млн гривень

22 декабря 2017 08:54:39

Антимонопольний комітет вважає, що підприємство зловживає своїм становищем на ринку, оскільки стягує плату з перевізників за повний комплекс послуг на своїй території, а не за окремі компоненти на вибір, внаслідок чого суб'єктам господарювання нав'язуються непотрібні їм послуги.


Антимонопольний комітет на засіданні в четвер, 21 грудня, розглянув ситуацію з в'їздом вантажівок в Одеський морський порт. 

Відомство визнало ТОВ "Євротермінал" монополістом (з часткою 100% на даному ринку) в справі пропуску фур в порт і оштрафувало компанію на 5,37 млн гривень. Про це повідомив АМКУ на своїй сторінці в мережі Інтернет.

Антимонопольним комітетом розглядався період діяльності компанії з березня 2016 року по листопад 2017 року, внаслідок чого підтверджено, що без стовідсоткової оплати "Євротерміналу" вантажівки не можуть заїхати в порт.

Описание: Описание: Описание: D:\NEW_PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM784image002.jpg

Комітет вважає, що ТОВ зловживає своїм становищем на ринку, оскільки стягує плату з перевізників за повний комплекс послуг на своїй території, а не за окремі компоненти на вибір, внаслідок чого суб'єктам господарювання нав'язуються непотрібні їм послуги.

"Визнати, що дії ТОВ «Євротерминал» (м. Одеса), які полягають у стягненні плати за повний комплекс послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) вантажних транспортних засобів, без оплати яких заїзд в Одеський морський торговельний порт є неможливим, а не тих складових, в яких фактично є потреба у експедиторів (перевізників) і які фактично надаються ТОВ «Євротерминал» та споживаються екпедиторами (перевізниками), наслідком чого є стягнення плати за фактично не надані послуги, є порушенням, передбаченим частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг обслуговування транспортних засобів на території Сухого порту, що призводить до ущемлення інтересів суб’єктів господарювання, яке було б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку" - вказано у рішенні АМКУ.

 "В оплату послуг входили такі складові, як душ, кімната для відпочинку, пристрій для підкачки коліс, туалет, копіювання документів, які перевізники не вимагали і не використали, але були змушені оплачувати в зв'язку з необхідністю заїзду в порт", - повідомила державний уповноважение уполномоченный АМКУ Агія Загребельска, коментуючи ситуацію на своїй сторінці в мережі "Фейсбук".

За порушення на ТОВ" Євротермінал накладено штраф у розмірі 5 369 399 гривень.

Комітет зобов'язав "Євротермінал" забезпечити можливість проїзду в Одеський порт експедиторів (перевізників) по його території без обов'язкової оплати додаткових послуг, у випадку якщо експедитори (перевізники) не потребують і не мають наміру їх споживати, крім тих, що стосуються користування територією ТОВ «Євротерминал» для проїзду до Одеського морського торговельного порту і без яких забезпечити такий проїзд неможливо.

Нагадаємо, що протягом 2016-2017 років до Антимонопольного комітету надходили звернення суб’єктів господарювання, установ, об’єднань, органів влади щодо наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях ТОВ «Євротерминал», зокрема щодо можливості проїзду вантажного автомобільного транспорту до пункту пропуску ДП «Одеський морський торговельний порт» лише через накопичувальний транзитний майданчик (Сухий порт) ТОВ «Євротерминал» при обов’язковій оплаті кожним вантажним автомобільним транспортом послуг товариства.

Просмотров: 194

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
19 января 2018

В окупований Крим поставили генератори німецької МАN замість фінської Wärtsilä - ЗМІ

16 января 2018

Фінська Wärtsilä відмовилася постачати генератори кримській судноверфі «Залив» через санкції

12 января 2018

Російський корабель, "підбитий" судном з українським екіпажем, ремонтуватимуть в окупованому Севастополі

12 января 2018

Суднозавод «Море» в окупованому Криму перетворили на акціонерне товариство

Николаев
19 января 2018

Миколаївський порт в минулому році збільшив вантажообіг на 5%

18 января 2018

У Миколаєві будують плани як з'єднати «Евері» і «Бунге» 3-кілометровим олієпроводом

16 января 2018

Миколаївський порт віддав "прокладці" 380 мільйонний тендер на будівництво причалу - ЗМІ

16 января 2018

У Миколаєві оштрафували підприємство за порушення в проекті реконструкції критого складу в спецпорту «Ольвія»

Одесса
22 января 2018

В порту Одеси прикордонники затримали озброєних молодиків. Ті кажуть, що "загралися"

21 января 2018

В Одесі затримали директора крюінгового агентства, який вимагав хабарі за працевлаштування

19 января 2018

Одеський порт знизить прибуток удвічі через "прокладку" - ЗМІ

16 января 2018

Одеський МТП хочуть приєднати до АМПУ

Херсон
12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень

03 ноября 2017

"Паллада" урочисто передала новозбудований плавучий док замовнику

24 октября 2017

Єгиптянину заборонили в'їзд до України через незаконне відвідування Криму

23 октября 2017

Херсонська "Паллада" успішно завершила випробування композитного доку