Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

ECSA рекомендує швидше ввести в дію «єдине європейське морське вікно»

04 января 2018 11:43:11

Галузь морських вантажоперевезень поки залишається найменш вигідною, в порівнянні з іншими способами транспортування вантажів.


Асоціація судновласників Європейського союзу (ECSA) зазначила, що на шляху до формування єдиного міжнародного ринку в сегменті судноплавства Європейської комісії вдалося досягти певних успіхів. Проте, галузь морських вантажоперевезень поки залишається найменш вигідною, в порівнянні з іншими способами транспортування вантажів.

У ECSA заявляють, що на етапі перевезення вантажу морем з одного порту в інший судно повинно проходити безліч адміністративних і бюрократичних процедур в так званих «проміжних» портах, із залученням органів влади і адміністрації цих портів. - передає Работник моря.

Крім процедур з контролю і звітності, пов'язаних з вантажем, є ще ряд обов'язкових процедур з контролю і звітності, що стосуються самого судна. Ці процедури складні, повторювані, але головна проблема полягає в тому, що вони не приведені до єдиної схеми на всій території ЄС. Європейська комісія кілька років тому розробила проект по стандартизації і погодженням даних в звітності судів. Директива про форми звітності (Reporting Formalities Directive-RFD) 2010/65 передбачала, що до 2015 року всі держави-члени ЄС матимуть «єдиний європейський морське вікно» (European Maritime Single Window) для ведення загальної електронної звітності. Однак цієї мети досягти не вдалося, і сьогодні більш ніж в 50% портів світу працюють з паперовими звітами. 

Повністю електронна звітність заробила тільки в декількох країнах ЄС, в більшості ж випадків обмін інформацією між країнами утруднений, багато процесів часто дублюються. У ECSA відзначають, що в зв'язку з цією плутаниною моряки і співробітники судноплавних компаній відчувають ще більшу адміністративне навантаження, що призводить до додаткових стресів і зниження рівня ефективності роботи.

На даний момент Європейська комісія переглядає положення RFD, аналізуючи одночасно і варіанти спрощення митної звітності. Глава ECSA Мартін Дорсман заявив: «ECSA повністю підтримує цей перегляд. «Єдине вікно» має усунути надмірну адміністративну навантаження, яке лягло на моряків і персонал компаній, пов'язаних з морськими перевезеннями вантажів ». У ECSA відзначають, що для успішної реалізації задуманого потрібна підтримка влади країн-членів ЄС на національному і регіональному рівнях. Жодна із задіяних в системі вантажоперевезень сторін не повинна ставити додаткові питання, звітувати або проводити перевірки замість того, щоб просто скористатися єдиною інформаційною базою. Всі відповідні компетентні органи на національному рівні повинні гарантувати підтримку бази даних European Maritime Single Window.

Просмотров: 275

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
20 марта 2018

Суховантаж Berg повторно затонув біля окупованої Феодосії

05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

Николаев
05 апреля 2018

Затриманий на хабарі екс-керівник НСЗ Петров оскаржує свій арешт

03 апреля 2018

На заводі Новинського ремонтують земснаряд, що здійснював днопоглиблення в порту Южний

26 марта 2018

Миколаївський порт за два місяці збільшив перевалку вантажів на 5,9%

26 марта 2018

СБУ затримала на хабарі екс-керівника МСЗ

Одесса
18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

28 марта 2018

Під Одесою блокували "невідомо чий" танкер, що ходив в Росію: моряки скаржаться, що не можуть зійти на берег

06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін