Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

АМПУ представила проект Стратегії розвитку портів мерам портових міст

29 марта 2018 15:35:20

Обговорення актуалізованої Стратегії відбулося в ході спільної наради Асоціації міст України та Мінінфраструктури.


Адміністрація морських портів України (АМПУ) представила проект оновленої Стратегії розвитку морських портів на період до 2038 року керівникам міст, в яких розміщені морські порти. Обговорення актуалізованої Стратегії відбулося в ході спільної наради Асоціації міст України та Міністерства інфраструктури.

Як розповіли в АМПУ, на зустрічі були присутні мери і керівники портів з міст Білгород-Дністровський, Маріуполь, Вилкове, Южне, Ізмаїл, Одеса, Рені, Скадовськ, Херсон, Чорноморськ та Миколаїв.

«Зміна геополітичної ситуації, переорієнтація вантажопотоків, недостатні пропускні можливості наземної інфраструктури, а також завершення короткострокового періоду (до 2018 року) функціонування морських портів стали передумовами для перегляду Стратегії розвитку портів під існуючі реалії. На сьогодні АМПУ фіналізує проект оновленої Стратегії розвитку морських портів до 2038 року. Нами проведені численні зустрічі зі стивідорами і компаніями, що ведуть свою діяльність в кожному з 13 портів щодо перспективних шляхів розвитку, які повинні бути позначені в Стратегії», — сказав керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс на відкритті наради.

Плани розвитку на коротко- і середньострокову перспективу в розрізі кожного порту представили начальники адміністрацій морських портів — філій АМПУ.

Головним предметом обговорення стало питання наповнення місцевих бюджетів за рахунок портових зборів для фінансування проектів розвитку припортової інфраструктури (будівництво та ремонт доріг, мостів, накопичувальних майданчиків для автотранспорту та ін.).

АМПУ запропонувала модель фінансування інфраструктурних проектів за рахунок відрахування частини портових зборів до місцевих бюджетів. Запропоновано створити спеціальний фонд, джерелом фінансування якого буде відрахування дивідендів. Такий механізм дозволить направляти субвенції з державного бюджету до місцевих на розвиток об'єктів припортової інфраструктури. Визначення переліку об'єктів припортової інфраструктури, які потребують будівництва, реконструкції, ремонту буде проводити Міжвідомча комісія з питань розвитку припортової інфраструктури в порядку, встановленому Кабміном.

Учасники зустрічі також обговорили необхідність побудови більш ефективної взаємодії між морськими портами і органами місцевого самоврядування. Представники міської влади підтримали пропозицію АМПУ щодо включення мерів портових міст до складу Рад портів, а також висловили готовність введення начальників портів до виконкомів. На сьогоднішній день у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку морегосподарського комплексу, який серед іншого передбачає розширення складу Ради порту і включення в нього керівника обласної чи районної адміністрації.

«Реформування галузі можливо шляхом змін в законодавстві. Але необхідно починати зі стратегічного бачення. У АМПУ на сьогоднішній день є рішення тих проблемних питань, які були озвучені в ході наради. Ці рішення викладені в проекті нової Стратегії розвитку портів. Прошу мерів міст проаналізувати її і визначитися з пріоритетними напрямками, щоб фінальний документ став дорожньою картою для нашої подальшої спільної роботи і комплексного розвитку портових регіонів,— підкреслив керівник АМПУ.

Просмотров: 458

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
01 июня 2018

ФСБ продовжує затримувати судна, що йдуть з українських портів,а влада мовчить - експерт

22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

16 мая 2018

Окупанти в Криму порушили справу проти капітана українського риболовецького судна

Николаев
06 июня 2018

Держприкордонслужба та капітан російського судна, що стоїть в Миколаєві, заперечують заходи в окупований Крим

05 июня 2018

В акваторії Миколаївського порту кілька днів стоїть російське судно

01 июня 2018

"Нібулон" ввів в експлуатацію новий елеваторний комплекс у Миколаєві

25 мая 2018

У держбюджеті не знайшлося коштів на будівництво корвета в Миколаєві

Одесса
01 июня 2018

Одеська ОДА хоче створити ВЕЗ в порту Рені

01 июня 2018

В порту Одеси працюватиме власна диспетчерська залізнична компанія

18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін