Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

В Мінінфраструктури заявили, що країни Чорноморського басейну включно з РФ визнають порти окупованого Криму "закритими". Через рік.

04 мая 2018 11:38:28

Країни Чорноморського басейну визнали статус морських портів, розташованих на території АР Крим, як «закриті» - заявили в МІУ за підсумками засідання Комітету Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту у Чорноморському регіоні. Проте голосування за дане рішення відбудеться тільки в квітні 2019 року.


Комітетом Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту у Чорноморському регіоні,  дев’ятнадцяте  засідання якого відбулось 17 - 19 квітня 2018 року у м. Одеса, підтримано пропозицію Української делегації щодо приведення у ЧМІС назв українських морських портів у відповідність до назв, визначених в UN/LOCODE, відповідне завдання включено до програми дій Комітету.

Про це повідомили в Мінінстерстві внфроаструктури України (МІУ).

Документом, окрім правильних назв українських морських портів,  визначено статус морських портів, розташованих на території АР Крим, як «закриті».  Прийняття Комітетом Чорноморського меморандуму документу PSCC 19/9.2.3 є визнанням закритого статусу кримських портів. Це  ще один крок на шляху до недопущення порушення суверенітету України та захисту інтересів держави на міжнародному рівні. 

Цьогорічне засідання Комітету проходило під головуванням координатора контролю державою порту Морської адміністрації Республіки Туреччина – Hayri Hasandayioglu. На засіданні були присутні представники України, Туреччини, Болгарії, Грузії та Російської Федерації. Окрім того, важливою подією є обрання Головою Комітету у 2018 році представника від України Петренка Дмитра.

З метою недопущення використання у Чорноморському регіоні протизаконної інформації щодо приналежності морських портів, розташованих та тимчасово окупованій території АР Крим до Російської Федерації, Україною було винесено на розгляд Комітету пропозиції щодо запровадження в Чорноморській інформаційній системі (ЧМІС) використання Класифікатора торговельних і транспортних пунктів Організації Об’єднаних Націй (UN/LOCODE) (документ PSCC 19/9.4.2). 

Попри загальний оптимістичний тон заяви, в МІУ всеж уточнили, що повної підтримки цієї пропозиції досягти не вдалося, але "завдяки наполегливості представників української делегації" вивчення зазначеного питання включене до програми дій Комітету. 

Рішення має бути прийнято на наступному засіданні Комітету, яке відбудеться у квітні 2019 року у м. Бургас, Республіка Болгарія.

Нагадаємо, з 30 квітня окупанти почали оглядати судна, що прямують в Україну.

Просмотров: 137

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

16 мая 2018

Окупанти в Криму порушили справу проти капітана українського риболовецького судна

04 мая 2018

Окупанти переносять строки запуску вантажного транспорту по Керченському мосту

Николаев
24 мая 2018

У Новинського збираються будувати 2 танкери для голландської компанії

24 мая 2018

Гендиректор "Нібулону" поскаржився Президенту на "приниження" від міністра Омеляна

23 мая 2018

Миколаївська ОДА підписала меморандум зі стивідорною компанією «Ольвія» та бельгійсько-голландським портом «North Sea Port»

16 мая 2018

Справу екс-першого заступника директора морпорту «Октябрьск» передано до суду

Одесса
18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

03 мая 2018

Голова Одеської ОДА хоче переконати порти не приймати зерновози з перевантаженням для збереження доріг

18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін