Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Деякі європейські компанії перевіряють стосовно постачань обладнання для незаконного будівництва Росією Кримського мосту

15 мая 2018 17:30:48

Прокуратура АР Крим розслідує факти порушення правил екологічної безпеки


Прокуратура АР Крим (базується в м. Києві) розслідує факти порушення правил екологічної безпеки під час будівництва Росією Керченського моста на тимчасово окупованій території Криму, а деякі європейські компанії перевіряються стосовно постачань обладнання для незаконного будівництва мосту.

Як повідомляє у вівторок прес-служба прокуратури АР Крим, прокуратура спільно з ГУ Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст. 236 Кримінального кодексу України (порушення правил екологічної безпеки).

"Будівництво транспортного переходу здійснюється з грубим порушення правил екологічної безпеки, що шкодить екосистемі Азовського моря, спричинило екологічне забруднення значної території України, завдало непоправної екологічної шкоди півострову Тузла (Україна), що полягає у його знищенні як унікального природного об’єкта, та має інші тяжкі наслідки природному навколишньому середовищу", - цитує повідомлення агенція Інтерфакс-Україна.

За інформацією прокуратури АР Крим, під час досудового розслідування встановлено основного виконавця робіт із проектування та будівництва моста, підрядника та субпідрядника, які у зв'язку з цим уже потрапили до санкційних списків США.

"Крім цього, перевіряється низка європейських компаній на предмет постачання ними обладнання для незаконного будівництва мосту на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим", - ідеться в повідомленні.

За інформацією фахівців Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного й Азовського морів під час будівництва Керченського мосту, становитимуть щонайменше 10 млрд грн.

У прокуратурі поінформували, що наразі в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції України проводиться комплексна комісійна інженерно-екологічна експертиза, до проведення якої залучені фахівці з інших відомств та інститутів.

"На порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будівництво такого об'єкта спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їх знищення", - наголосили в кримській прокуратурі.

У свою чергу заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що Керченський міст усупереч волі Києва побудований на українській території та порушує суверенні права України, а його негативний вплив на довкілля, судноплавство та рибальство - тільки доповнення.

"Керченський міст веде з країни-окупанта до окупованих українських територій. Жодна рекламна картинка не змінює факту протиправної окупації півострова. Острів Тузла, Керченська протока, Керч-Єнікальський канал, Крим – це наша територія, і міст усупереч нашій волі побудовано на нашій території", - написала вона на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

Вона зазначила, що Керченський міст побудований із порушенням суверенних прав України. "Негативний вплив на довкілля, судноплавство і рибальство лише додаток до головного – без згоди України цей міст не можна було бувати взагалі", - наголосила О.Зеркаль.

Як нагадала заступник глави МЗС, ще у 2016 році Україна подала позов проти РФ про порушення цих прав, а в лютому Київ подав меморандум у цій справі – головний документ у процесі з усіма потрібними доказами. За словами О.Зеркаль, будівництво моста порушує, щонайменше, статті 2, 43, 44, 123,192, 194, 204, 205, 206 Конвенції ООН з морського права.

"Зрештою це порушення багатьох двосторонніх угод між Україною та РФ, яка зобов’язалася поважати нашу територіальну цілісність і суверенітет, а також непорушність нашого кордону. Питання не в геології та технологіях – міст, який побудовано на безправ’ї, агресії та злочинних діяннях, не зможе встояти", - додала вона.

Просмотров: 88

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

16 мая 2018

Окупанти в Криму порушили справу проти капітана українського риболовецького судна

04 мая 2018

Окупанти переносять строки запуску вантажного транспорту по Керченському мосту

Николаев
24 мая 2018

У Новинського збираються будувати 2 танкери для голландської компанії

24 мая 2018

Гендиректор "Нібулону" поскаржився Президенту на "приниження" від міністра Омеляна

23 мая 2018

Миколаївська ОДА підписала меморандум зі стивідорною компанією «Ольвія» та бельгійсько-голландським портом «North Sea Port»

16 мая 2018

Справу екс-першого заступника директора морпорту «Октябрьск» передано до суду

Одесса
18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

03 мая 2018

Голова Одеської ОДА хоче переконати порти не приймати зерновози з перевантаженням для збереження доріг

18 апреля 2018

Одеський порт з початку року скоротив перевалку вантажів на 7,6%

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін