Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Суд скасував рішення АМКУ про змову портовиків Новинського на тендерах за 20 мільйонів

30 мая 2018 15:25:18

Суд не погодився із висновками миколаївського відділення АМКУ.


Господарський суд Миколаївської області задовольнив позовні вимоги ТОВ «Южная Судоремонтная Компания» та ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» щодо визнання недійсним рішення миколаївського ОТВ АМКУ про накладення на компанії 680 тис. грн штрафу за тендерні змови на закупівлях ремонту суден очікуваною вартістю 20 млн грн. Про це свідчить рішення суду від 8 травня.

Під кінець минулого року, 28 грудня, адміністративна колегія Миколаївського відділення АМКУ визнала змову між ТОВ «Южная Судоремонтная Компания» (далі – «ЮСК») та ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» (далі – «СМГ») на тендерах ДП «Стивідорна компанія “Ольвія”» та двох військових частин в Одеській області (1485 і А0456) щодо закупівель робіт з ремонту суден.

Йшлося про п’ять аукціонів загальною очікуваною вартістю 20 млн грн. Одна із закупівель була неуспішною, один лот взяло ТОВ «ТОП Сервіс Юг», тоді як решту 12,39 млн грн «ЮСК» та «СМГ» поділили між собою – 6,40 млн грн та 5,99 млн грн відповідно.

Дослідивши документи учасників у рамках закупівлі «Ольвії», миколаївське АМКУ встановило узгодженість дій між «ЮСК» та «СМГ» та, як наслідок, зафіксувало факт спотворення результатів торгів. Поведінка учасників на решті торгів підтвердила висновки АМКУ. Компанії отримали по 340 тис. грн штрафу.

Своє рішення регулятор сформував на основі таких доказів:

Компанії використовують одну матеріально-технічну базу, а саме виробничі площі відкритої площадки стапеля «0». Орендарем площ є «СМГ», а належать вони «Чорноморському суднобудівному заводу». Крім того, встановили антимонопольники, «ЮСК» залучає «СМГ» до виконання державних замовлень у якості субпідрядника.

Наявність сталих господарських та ділових відносин між компаніями. Йдеться про укладені між ними договори щодо виконання «СМГ» на замовлення «ЮСК» ремонту суден з використанням робочої сили, матеріалів та обладнання «СМГ». Компанії тісно співпрацюють протягом 2015-2017 років, констатували антимонопольники, що свідчить про їхнє позиціонування не як конкурентів, а як партнерів.

Узгодженість дій під час проведення аукціону. Регулятор відмітив, що не граючи на пониження у ході електронних аукціонів, «СМГ» надало можливість «ЮСК» стати переможцем на торгах, після чого самому бути залученим до їх виконання – у якості субпідрядника.

«ТОВ «ЮСК» та ТОВ «СМГ» під час участі у процедурах відкритих торгів, мають спільну (узгоджену) стратегію, а саме: ТОВ «СМГ» пропонує найвищу ціну та не знижує її в ході електронного аукціону. Натомість ТОВ «ЮСК» залучає матеріально-технічну базу, яка належить ТОВ «СМГ» до виконання робіт, що є предметом закупівлі. Таким чином, ТОВ «ЮСК» та ТОВ «СМГ» впливають на результати торгів не завдяки власним досягненням, а за допомогою узгодження між собою поведінки під час участі у процедурах закупівель», – встановили миколаївські антимонопольники.

Дослідивши матеріали справи, суд не погодився із висновками миколаївського відділення АМКУ.

По-перше, відмітив суд, чинне законодавство про захист економічної конкуренції не забороняє учасникам публічних тендерів мати господарські відносини між собою і не пов’язує наявність таких стосунків з ознаками антиконкурентних дій.

Більше того, згідно з договором про надання доступу від 10.01.2017 року, «СМГ» надає «ЮСК» доступ до виробничої площі площадки стапелю «0» на околостапельній плиті інв. №03039 – і мова про ділянку у 300 кв. м, тоді як загальна площа стапелю «0» складає 10540 кв. м. Комітет не довів, що учасники планували використовувати одну базу для виконання ремонтних робіт.

По-друге, додав суд, регулятор не надав належних доказів, які б вказували на спільну узгоджену стратегію учасників щодо спірних процедур закупівель.

«По-третє, можливість зниження стартової пропозиції це є право, а не обов’язок учасника торгів, який може скористатись або не скористатись наданим йому правом в залежності від власних можливостей та інтересів. Невикористання свого законного права суб’єктом господарювання не може бути визнано дією, що порушує чинне законодавство, в тому числі антиконкурентною узгодженою поведінкою», – пояснив суд.

Принагідно суд апелював до доводів позивачів щодо того, що «СМГ» не понижувало стартову пропозицію через невідповідність такої дії власним економічним інтересам, а не у зв’язку із наявністю у неї змови з «ЮСК».

«Також слушними виступають аргументи товариств про те, що якби ТОВ «СМГ» та ТОВ «ЮСК» дійсно мали на меті спотворення результатів торгів та узгодження поведінки з метою перемоги у тендері однією із сторін, вони б узгодили свої цінові пропозиції та у процесі електронних торгів знижували б стартову ціну на кілька кроків до узгодженої позначки. Цими діями ТОВ «СМГ» та ТОВ «ЮСК» створили б, як це зазначено у рішенні, «ілюзію конкуренції», – йдеться у рішенні.

Врешті, резюмував суддя, висновок миколаївського АМКУ про узгодження «СМГ» і «ЮСК» своєї поведінки під час участі у конкурсі є припущеннями, які регулятор «виклав у стверджувальній формі», і ґрунтується на неповно з’ясованих обставинах справи.

Нагадаємо, херсонське ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» через ТОВ «Смарт-Мерітайм Актив» належить народному депутату Вадиму Новинському (фракція «Опозиційний блок»), який володіє Херсонським та Чорноморським суднобудівними заводами.

Раніше «СМГ» було зареєстроване у Києві на вул. Ігорівській, 7А. Вказаний тоді контактний номер досі залишається одним із зв’язкових – (044) 5903023.

Миколаївське ТОВ «Южная Судоремонтная Компания» зареєстроване на Сергія Бурковеця та Євгена Сімченка. Фірма прописана у квартирі, що належить Бурковецю. «ЮСК» називають дочірнім підприємством «Миколаївського тепловозоремонтного заводу», співвласником і директором котрого є В’ячеслав Сімченко. Торік, за даними «Прозорро», «ЮСК» отримала держпідрядів на 43,34 млн грн.


за матеріалами Наші гроші

Просмотров: 198

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
01 июня 2018

ФСБ продовжує затримувати судна, що йдуть з українських портів,а влада мовчить - експерт

22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

16 мая 2018

Окупанти в Криму порушили справу проти капітана українського риболовецького судна

Николаев
06 июня 2018

Держприкордонслужба та капітан російського судна, що стоїть в Миколаєві, заперечують заходи в окупований Крим

05 июня 2018

В акваторії Миколаївського порту кілька днів стоїть російське судно

01 июня 2018

"Нібулон" ввів в експлуатацію новий елеваторний комплекс у Миколаєві

25 мая 2018

У держбюджеті не знайшлося коштів на будівництво корвета в Миколаєві

Одесса
01 июня 2018

Одеська ОДА хоче створити ВЕЗ в порту Рені

01 июня 2018

В порту Одеси працюватиме власна диспетчерська залізнична компанія

18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін