Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Андрій Вадатурський розповів про подані до парламенту законопроекти щодо держпідтримки суднобудування

08 февраля 2018 11:30:11

Можливі бюджетні втрати від прийняття законопроектів, за словами нардепа, "не зрівняються із очікуваним мультимодальним та економічним ефектами".


Для фахового обговорення стану справ у галузях Міжфракційне депутатське об’єднання «За розвиток річок України» ініціювало проведення засідання круглого столу на тему «Відновлення суднобудування та судноплавства України». 

Нагадаємо, проведення заходу  заплановано на 8 лютого о 14:00 у конференц-залі №2 будівлі Верховної Ради України.

До участі запрошені народні депутати з різних фракцій та комітетів, уповноважені Представництва ЄС в Україні, представники профільних міністерств та асоціацій, голови місцевих державних адміністрацій, мери міст та підприємці.

Голова згаданого депутатського об'єднання Андрій Вадатурський у своєму блозі вже окреслив кілька напрямків, у яких планується діяти.

Так, вже зареєстровано законопроект №2475а-3 "Про внутрішній водний транспорт" з урахуванням європейського досвіду. Ідея полягає в тому, щоб максимально звільнити галузь від податкового навантаження і зробити річкові перевезення привабливими для бізнесу - розповів нардеп. Пріоритет при цьому  буде надаватися суднам, що ходять під українським прапором. Нагадаємо, цей момент є однією з головних розбіжностей двох "конкуруючих" законопроектів з питань водного транспорту.

"Нажаль наявні розрахунки вимушують констатувати, що собівартість перевезень річками сьогодні не конкурентна із ціною перевезень альтернативними видами транспорту, які значно швидше доставляють товар та пасажирів до пункту призначення. Європейський досвід абсолютно протилежний. І заради якісних змін в Україні ми готові взяти ініціативу в свої руки та просимо підтримки" - пише Вадатурський.

Розвиток судноплавства на його думку створить реальний попит на будівництво суден всередині країни. А щоб підживити його, розроблено і подано до парламенту цілий пакет проектів, зокрема:

№6732 – продовження підтримки суднобудівних підприємств-резидентів України до 2028 року; здешевлення кредитів; реструктуризація заборгованості, відміна індексації, розстрочка виплат, відміна нарахування пені тощо.

№6733 – зміни до Податкового кодексу у частині звільнення суднобудівників від сплати ПДВ до 2028 року та земельного податку до 2020 року.

№6734 – зміни до Митного кодексу у частині звільнення від митних платежів при ввезенні комплектуючих та результатів досліджень для потреб суднобудівної галузі.

№6735 – зміни до Податкового кодексу у частині відміни акцизу на паливо для внутрішнього річкового транспорту та рентної плати за використання поверхневих вод.

Можливі бюджетні втрати від прийняття законопроектів, за словами нардепа, "не зрівняються із очікуваним мультимодальним та економічним ефектами". За його словами, експерти оцінюють, що одне робоче місце в суднобудуванні забезпечує роботою 7-8 робочих місць у суміжних галузях економіки. "Тому на даному етапі майже неможливо прорахувати ті додаткові надходження до бюджету від  підприємств-суміжників". - відзначив Вадатурський.

Просмотров: 160

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

13 февраля 2018

Уряд РФ доручить Росгвардії затримання суден в районі Керченського мосту

05 февраля 2018

Спіймана на обробці судна-порушника компанія "Авліта" в окупованому Криму взялася ховати свої розпізнавальні знаки- журналістське розслідування

Николаев
16 февраля 2018

Працівники НСЗ знову звернулися до Предизента з проханням вирішити проблему з невиплатою зарплат.

13 февраля 2018

НАБУ намагається розірвати угоду миколаївських портовиків на сімсот мільйонів

31 января 2018

СБУ підозрює в розкраданні коштів екс-керівника порту "Ольвія"

29 января 2018

На Миколаївській верфi SMG похвалилися ремонтом одразу п'яти суден

Одесса
09 февраля 2018

Рада Одеського порту готує звернення у зв'язку з затримками суден

29 января 2018

В АМПУ підвердили, що сьогоднішній обшук пов'язаний з підозрою у змові екс-керівництва в інтересах ТОВ „Техморгідрострой“

29 января 2018

Детективи НАБУ проводять обшуки в ДП «АМПУ» в Одесі - ЗМІ

22 января 2018

В порту Одеси прикордонники затримали озброєних молодиків. Ті кажуть, що "загралися"

Херсон
29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін

12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень

03 ноября 2017

"Паллада" урочисто передала новозбудований плавучий док замовнику