Погода в інших містах

НОВОСТИ

Версия для печати

Вантажні тарифи "Укрзалізниці" можуть зрости на 15%

10 октября 2017 12:19:50

ПАТ "Укрзалізниця" може підвищити тарифи на вантажоперевезення на 15%.


Публічне акціонерне товариство "Укрзалізниця" може підвищити тарифи на вантажоперевезення на 15%.

Про це на нараді з учасниками транспортного ринку в Федерації роботодавців України, присвяченій питанню індексації тарифів на вантажні залізничні перевезення, повідомив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. За його словами, в процесі погодження зміни тарифів на залізничні вантажні перевезення учасники ринку обговорюють можливість їх індексації у 2017 році в розмірі 15 %.


При цьому індексація тарифів на вантажні залізничні перевезення, передбачена в консолідованому фінансовому плані ПАТ «Укрзалізниця» на 2017 рік, дозволить товариству лише частково розв’язати найбільш гостру проблему перевізника – оновлення рухомого складу. Інші ресурси компанія отримуватиме від покращення внутрішньої ефективності та залучення додаткових коштів. 


Як розповіли в компанії, на сьогодні рухомий склад Укрзалізниці зношений більш як на 90 %, тож через кілька років закінчиться термін служби практично в більшості наявних у компанії вагонів та локомотивів. Для розв’язання проблеми в Укрзалізниці підготовлено програму оновлення рухомого складу до 2021 року, якою передбачено спрямувати 108 млрд грн в оновлення рухомого складу. Ця програма стала й основою розробленої стратегії ПАТ «Укрзалізниця».

За рахунок цих інвестицій та інвестицій в інфраструктуру Укрзалізниця зможе забезпечити перевезення вантажів та пасажирів, а також покращити показники операційної діяльності, які впливають на якість перевезень, у тому числі обіг вантажного вагона. «У стратегії ми закладали індексацію тарифів на рівні росту індексу цін виробників, і при цьому фактично лише 28 % потреб Укрзалізниці будуть покриватися за рахунок зміни тарифу. У нас немає жодної можливості за рахунок лише індексації тарифів відремонтувати та оновити рухомий склад повністю, бо він доведений до крайності. Доходів від індексації в 2017-2021 роках стане покрити лише 28% інвестицій . Решта – це буде наша внутрішня ефективність або це буде залучення ресурсів, якщо ринкова кон'юнктура дозволятиме беззбитково одержувати кредити в національній валюті», - наголосив Андрій Рязанцев.

ід час дискусії з вантажовласниками щодо розміру індексації тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 2017 рік представники Укрзалізниці нагадали учасникам, що востаннє тарифи змінювалися у квітні 2016 року. Тож з того часу ціни на продукцію, яку споживає галузь, значно зросли. «У січні-серпні 2017 року, порівняно з відповідним періодом 2016 року, зростання вартості залізничних перевезень складає 107 %, а індекс цін зростання товарів промислової продукції відповідно до періоду попереднього року складає 130,8 %. Тобто ми маємо різницю в порівнянні цих двох показників у 23,8 %, і цей розрив потрібно хоча б зменшити, зокрема, шляхом зміни рівня тарифів. Чому ми купуємо той самий метал по ціні на 25-30% вище, ніж рік тому , а свої послуги не можемо навіть на 15 % проіндексувати», - наголосив Андрій Рязанцев.

Нагадаємо, 13 вересня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план ПАТ «Укрзалізниця» на 2017 рік з розрахунку підвищення тарифу з 01.10.2017 на 22,5%. Навіть при підвищенні тарифів на 15% з листопада 2017 це підвищення складе лише 2,5 % у річному виразі. Наразі триває обговорення з учасниками транспортного ринку проекту відповідного наказу Міністерства інфраструктури України, яким буде затверджено та введено в дію тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом.

Просмотров: 282

Автор: koval

Похожие новости

РУБРИКАЦИЯ

Крым
05 марта 2018

Суховантаж окупантів зіткнувся з кримським сейнером в Керченській протоці

14 февраля 2018

Будівельники Керченського моста не змогли зістикувати металеві прольоти

13 февраля 2018

"Це економічна блокада українських портів": оприлюднено фото зведених окупантами арок керченського мосту

13 февраля 2018

Уряд РФ доручить Росгвардії затримання суден в районі Керченського мосту

Николаев
15 марта 2018

В будівлі мерії питання про виділення землі для АМПУ закрите - в.о. міського голови

15 марта 2018

Відбувся перший тур виборів ректора НУК ім. Адмірала Макарова

15 марта 2018

Миколаївська ОДА заявила, що міськрада отримає землі геріатричного пансіонату під нове кладовище, якщо віддасть гектари під автонакопичувач АМПУ

07 марта 2018

У ВМС України заявили про співробітництво з Миколаївським суднозаводом у будівництві бойового флоту

Одесса
06 марта 2018

Одеський порт збільшив річний фінансовий результат на 18%

06 марта 2018

Рішення MAERSK припинити судозаходи не пов'язане з умовами роботи в Одеському порту - адміністрація

09 февраля 2018

Рада Одеського порту готує звернення у зв'язку з затримками суден

29 января 2018

В АМПУ підвердили, що сьогоднішній обшук пов'язаний з підозрою у змові екс-керівництва в інтересах ТОВ „Техморгідрострой“

Херсон
01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін

12 января 2018

Херсонський морпорт знову найняв киянина для захисту своїх інтересів в МІУ і заплатить йому 105,6 тисяч гривень