Погода в інших містах

РУБРИКАЦИЯ

Крым
21 июня 2018

Суд РФ відхилив скаргу Siemens у справі про турбінах для окупованого росіянами Криму

01 июня 2018

ФСБ продовжує затримувати судна, що йдуть з українських портів,а влада мовчить - експерт

22 мая 2018

Держагентство рибного господарства України передало Росії кримські квоти на вилов риби - активісти

22 мая 2018

ФАС окупантів оштрафувала "Кримські порти майже на 800 тисяч рублів

Николаев
06 июня 2018

Держприкордонслужба та капітан російського судна, що стоїть в Миколаєві, заперечують заходи в окупований Крим

05 июня 2018

В акваторії Миколаївського порту кілька днів стоїть російське судно

01 июня 2018

"Нібулон" ввів в експлуатацію новий елеваторний комплекс у Миколаєві

25 мая 2018

У держбюджеті не знайшлося коштів на будівництво корвета в Миколаєві

Одесса
01 июня 2018

Одеська ОДА хоче створити ВЕЗ в порту Рені

01 июня 2018

В порту Одеси працюватиме власна диспетчерська залізнична компанія

18 мая 2018

Відновлюється будівництво терміналу на Карантинному молу Одеського порту

04 мая 2018

АМПУ проведе днопоглиблення в Одеському порту

Херсон
20 марта 2018

Укладено договір на проведення днопоглиблення в порту Херсон

01 марта 2018

Херсонський порт віддасть в оренду "приватникам" оздоровчий табір "Фрегат"

29 января 2018

Херсонський порт оголосив льодову кампанію

24 января 2018

Херсонський порт очолив Олександр Сухін

Нормативные документы

ІНСТРУКЦІЯ про порядок реєстрації ліній закордонного плавання

18 февраля 2010 22:03:28


ІНСТРУКЦІЯ про порядок реєстрації ліній закордонного плавання 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.01.2010 N 46
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2010 р. за N 155/17450 ( Текст отримано з офіційного джерела - zakon1.rada.gov.ua )
Про внесення змін до Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання ( Teкст взято з сайта "Законодавство України" )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1544 ( 1544-2000-п ) "Про портові збори" та з метою впорядкування реєстрації ліній закордонного плавання, приведення процедури реєстрації у відповідність із сучасними умовами ринку морських перевезень та створення умов для збільшення кількості суднозаходжень суден закордонного плавання до морських портів України Н А К А З У Ю:
1. Унести зміни до Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 31.05.2000 N 276 ( z0350-00 ) (у редакції наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 06.10.2004 N 884) ( z1353-04 ), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.06.2000 за N 350/4571, виклавши її у редакції, що додається.
2. Державній адміністрації морського і річкового транспорту (Чубай М.П.):
2.1. У встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Довести цей наказ до відома судновласників, операторів ліній закордонного плавання, агентів та інших заінтересованих підприємств і організацій.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - голову Державної адміністрації морського і річкового транспорту Чубая М.П.
Перший заступник Міністра В.Шевченко { Дoкумeнт підготовлено у Верховній Раді України }
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства транспорту України 31.05.2000 N 276 ( z0350-00 ) (у редакції наказу Міністерства транспорту та зв'язку України 29.01.2010 N 46)
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2010 р. за N 155/17450 Документ взятo з сайту Bерховної Pади
ІНСТРУКЦІЯ про порядок реєстрації ліній закордонного плавання ( Teкст взятo сай Bерховної Pади - zakon1.rada.gov.ua )
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Положення про портові збори, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1544 ( 1544-2000-п ) (далі - Положення), та Зборів і плати за послуги, що надаються суднам закордонного плавання у морських портах України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 27.06.96 N 214 ( z0374-96 ) (у редакції наказу Міністерства транспорту України від 15.12.2000 N 711) ( z0005-01 ), зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24.07.96 за N 374/1399 (далі - Збори і плата), і визначає порядок реєстрації, функціонування, припинення дії та контролю за роботою ліній закордонного плавання для українських та іноземних суден.
1.2. У цій Інструкції наведені нижче терміни застосовуються для ліній закордонного плавання і вживаються в такому значенні:
агент - зареєстрована на території України юридична особа, яка діє на території порту або поза його територією як постійний представник оператора лінійних перевезень;
заміна судна - заміна оператором лінійних перевезень судна, передбаченого лінійним розкладом, на інше судно (субститут) за згодою відправника або фрахтувальника;
лінійне судно - судно, робота якого на судноплавній лінії передбачена лінійним розкладом;
лінійний рейс - рух судна за розкладом судноплавної лінії;
лінійний розклад - періодичність заходження лінійних суден до обов'язкових портів України та умови виконання лінійного рейсу;
лінія закордонного плавання (судноплавна лінія) - регулярне морське сполучення між визначеними портами двох або декількох країн, яке здійснюється за лінійним розкладом визначеними суднами;
обов'язкові порти заходження - порти, які оголошені та внесені до лінійного розкладу оператором лінійних перевезень;
оператор лінійних перевезень - судновласник або фрахтівник, який організовує і керує роботою судноплавної лінії;
тип судна (для вимог лінійного судноплавства) - ознака сукупності техніко-експлуатаційних характеристик (головні розміри судна, спеціалізація, дедвейт) групи суден;
факультативний порт - порт, розташований у напрямку лінійного рейсу, але не внесений до розкладу лінії, заходження лінійного судна до якого обумовлюється договором (згодою) між оператором лінійних перевезень та вантажовласником.
1.3. Основними ознаками лінії закордонного плавання є:
визначення обов'язкових і факультативних іноземних та українських портів заходження;
закріплення для роботи на лінії визначених суден (субститутів);
установлення періодичності заходження закріплених суден в українські порти;
реєстрація лінії Державною адміністрацією морського і річкового транспорту за поданням начальника українського обов'язкового порту заходження (морського порту).
1.4. Укрморрічфлот реєструє лінії закордонного плавання після здійснення другого суднозаходження за умови відповідності цих суднозаходжень вимогам, викладеним в абзацах другому - четвертому пункту 1.3 та пунктах 2.1-2.3 цієї Інструкції.
II. Умови функціонування ліній закордонного плавання
2.1. Під час виконання лінійного рейсу судно повинно заходити до обов'язкових українських та іноземних портів заходження згідно з визначеним, оголошеним і погодженим з портами лінійним розкладом руху судна.
2.2. До лінійних рейсів належить морське регулярне сполучення для забезпечення перевезень вантажів з періодичністю заходження суден до обов'язкового українського порту не рідше одного разу на місяць.
2.3. Суднами, які виконують лінійний розклад, вважаються судна, що прийшли в порт у терміни, оголошені в розкладі, або в проміжок часу, який заздалегідь обумовлений в угоді між портом та оператором лінійних перевезень про роботу лінії закордонного плавання. Лінійний розклад погоджується з начальниками портів заходження, затверджується оператором лінійних перевезень і доводиться до відома всіх зацікавлених осіб.
2.4. Кожний оператор лінійних перевезень зобов'язаний оприлюднити у засобах масової інформації та/або мережі Інтернет розклад лінії закордонного плавання та правила лінійних перевезень між портами.
2.5. Між українськими портами заходження та оператором лінійних перевезень і його агентом обов'язково укладається угода про роботу лінії закордонного плавання.
2.6. Техніко-експлуатаційні характеристики судна-субституту повинні бути близькими до техніко-експлуатаційних характеристик лінійного судна, що замінюється.
III. Порядок реєстрації судноплавних ліній
3.1. Для реєстрації лінії закордонного плавання оператор лінійних перевезень подає до Укрморрічфлоту такі документи:
1) подання начальника кожного обов'язкового торговельного порту заходу України про необхідність реєстрації лінії закордонного плавання;
2) заяву оператора лінійних перевезень про реєстрацію лінії закордонного плавання, у якій зазначаються: обов'язкові та факультативні морські порти заходження судноплавної лінії; вантажі, заплановані для перевезення на суднах лінії; розклад руху суден на лінії або періодичність заходження до обов'язкових торговельних портів України; тип (назва) конкретних суден або кількість суден конкретного типу, які закріплені для роботи на цій лінії; найменування оператора лінійних перевезень, його місцезнаходження (поштова адреса, телефон, факс, електронна пошта); найменування морського агента, його місцезнаходження (поштова адреса, телефон, факс, електронна пошта).
До заяви додаються такі документи: техніко-економічне обґрунтування оператора лінійних перевезень щодо можливостей роботи судноплавної лінії, погоджене з начальником кожного українського обов'язкового порту заходження лінійних суден; довідка начальника кожного обов'язкового порту України про здійснені суднозаходження та перевезення вантажів суднами оператора лінійних перевезень; угода про роботу лінії закордонного плавання відповідно до пункту 2.5 цієї Інструкції;
3) погодження підприємства, що справляє лоцманський збір відповідно до пунктів 20 та 21 Зборів і плати ( z0374-96 ).
3.2. Документи для реєстрації лінії закордонного плавання подаються в оригіналах і розглядаються Укрморрічфлотом у десятиденний строк з дня присвоєння документам вхідного реєстраційного номера Укрморрічфлоту.
3.3. Якщо надані документи підтверджують усі ознаки лінії закордонного плавання, зазначені в абзацах другому-четвертому пункту 1.3 цієї Інструкції, Укрморрічфлот видає кожному українському обов'язковому порту заходження підтвердження про реєстрацію лінії закордонного плавання (далі - Підтвердження) за формою згідно з додатком. Підтвердження друкується на бланку Державної адміністрації морського і річкового транспорту.
У Підтвердженні обов'язково зазначаються такі дані: перелік обов'язкових та факультативних портів судноплавної лінії, види вантажів, тип (назва) судна (суден) або судна-субституту (суден-субститутів), назва оператора лінійних перевезень, найменування морського агента, місто реєстрації агента на території України, дата, номер реєстрації лінії закордонного плавання Укрморрічфлотом, назва лінії, мінімальна кількість суднозаходжень до обов'язкового українського порту заходження щомісяця під час виконання лінійних рейсів.
3.4. Дія Підтвердження поширюється тільки на юридичних та фізичних осіб, які визначені в такому Підтвердженні.
3.5. У разі потреби копія Підтвердження надається заінтересованим організаціям.
3.6. Строк дії Підтвердження - один рік з дня його видачі.
3.7. Після закінчення строку дії Підтвердження чи внесення змін до чинного Підтвердження оператор лінійних перевезень повинен отримати нове Підтвердження в порядку, передбаченому цією Інструкцією. Отримання нового Підтвердження не потрібне у разі збільшення оператором лінійних перевезень кількості суднозаходжень.
3.8. У разі подання документів для отримання Підтвердження на новий строк до Укрморрічфлоту замість техніко-економічного обґрунтування щодо можливостей роботи судноплавної лінії подається звіт про роботу цієї лінії закордонного плавання за час дії попереднього Підтвердження, підготовлений оператором лінійних перевезень та погоджений начальником кожного обов'язкового порту заходження в Україні.
3.9. Рішення Укрморрічфлоту про відмову в реєстрації лінії закордонного плавання з причини невиконання оператором лінійних перевезень вимог пунктів 1.4, 2.2, 2.4, 2.5, 3.1, 3.2, 3.8 цієї Інструкції може бути оскаржене відповідно до законодавства України.
3.10. Дія Підтвердження поширюється на судна, що виконують рейси на лінії за розкладом руху, або заявлені оператором лінійних перевезень судна-субститути, які виконують перевезення за лінійним розкладом.
IV. Порядок припинення дії Підтвердження
4.1. Дія Підтвердження може припинятися Укрморрічфлотом раніше однорічного терміну в разі: втрати лінією ознак лінії закордонного плавання; порушення вимог цієї Інструкції; за ініціативою начальника обов'язкового українського порту заходження судноплавної лінії.
4.2. У разі припинення дії Підтвердження Укрморрічфлот інформує про це в письмовій формі оператора лінійних перевезень, начальника кожного порту заходження судноплавної лінії та підприємство, що справляє лоцманський збір відповідно до пунктів 20 та 21 Зборів і плати ( z0374-96 ), на території України за десять робочих днів до припинення дії Підтвердження.
4.3. У разі невиконання оператором лінійних перевезень зареєстрованої мінімальної кількості суднозаходжень до обов'язкового порту України протягом кварталу через форс-мажорні обставини (з льодових, погодних та інших причин) оператор лінії закордонного плавання або адміністрація обов'язкового українського порту заходження в триденний термін після закінчення звітного кварталу надають до Укрморрічфлоту документи, що підтверджують такі форс-мажорні обставини, та клопотання щодо продовження дії Підтвердження. Укрморрічфлот у п'ятиденний строк розглядає підтверджувальні документи та приймає рішення щодо продовження дії Підтвердження.
V. Контроль та нагляд за роботою судноплавних ліній
5.1. Начальники морських торговельних портів здійснюють контроль та нагляд за виконанням операторами лінійних перевезень та лінійними суднами вимог цієї Інструкції та відповідають за безпідставне надання знижок відповідно до Положення ( 1544-2000-п ) та Зборів і плати ( z0374-96 ).
5.2. Контроль за дотриманням портами та операторами лінійних перевезень умов функціонування ліній закордонного плавання здійснює Укрморрічфлот.
5.3. Оператор лінійних перевезень за три робочих дні до закінчення кожного кварталу подає до Укрморрічфлоту розклад руху суден на лінії на наступний квартал (періодичність заходження до обов'язкових (факультативних) українських портів заходження), погоджений з начальниками українських портів заходження судноплавної лінії.
5.4. Оператор лінійних перевезень щокварталу до 15-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, надсилає до Укрморрічфлоту інформацію про виконання графіка заходження суден до українських портів заходження судноплавної лінії та виконані ними обсяги перевезень, погоджену з начальниками українських портів заходження судноплавної лінії.
Заступник голови Державної адміністрації морського і річкового транспорту Б.Козир ( ДЖEРEЛО тексту - http://zakon1.rada.gov.ua )
Додаток до Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання
ПІДТВЕРДЖЕННЯ ( Oтримaно з офіційного джерела - http://zakon1.rada.gov.ua )
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1544 "Про портові збори" та наказу Міністерства транспорту України від 31.05.2000 N 276 "Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13.06.2000 за N 350/4571, сполучення між обов'язковими портами _________________
__________________________________________________________________ (перелік обов'язкових портів)
(факультативні порти: ___________________________________________) (перелік факультативних портів, якщо заявляються)
для перевезення __________________________________________________ (вид вантажів)
суднами типу ______________________ (або їх субститутами) оператор (назви суден або типи суден)
лінійних перевезень - ____________________________________________ (назва оператора лінійних перевезень та країна його місцезнаходження)
судновласник - __________________________________________________, (назва судновласника, якщо заявляється)
морський агент - _________________________________________________ (назва агента та місто реєстрації в Україні)
на підставі наданих документів відповідають основним ознакам судноплавної лінії закордонного плавання.
Укрморрічфлотом ____________ за N ___________ зареєстрована лінія (дата (номер реєстрації) реєстрації)
закордонного плавання _____________________ для виконання лінійних (назва лінії закордонного плавання)
рейсів за умов здійснення не менше ____________ заходжень суден на (кількість)
місяць до _______________________________________________________, (назва обов'язкового порту України)
Оригінал підтвердження N _____________ повинен бути на зберіганні (номер реєстрації)
в _______________________________________________________________, (назва обов'язкового порту України)
термін його дії __________________________________________________ (початкова та кінцева дати дії)
Дія підтвердження N ______________ скасована з __________________ (номер та дата (дата скасування) реєстрації)
------------------------------------------------------------------
Голова або заступник голови ________ _________________________ (підпис) (прізвище та ініціали)